Asystent/ka w Sekcji ds. Nabytków w Dziale Głównego Inwentaryzatora

Umowa
Miasto
Kraków
Województwo
Małopolskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

06.09 20.09

Słowa kluczowe
  • Muzeum

Opis stanowiska

• prowadzenie ewidencji związanej z akcesją zbiorów,
• przygotowywanie dokumentów stanowiących podstawę nabycia obiektów do zbiorów,
• ewidencjonowanie nabytków w systemie bazodanowym,
• prowadzenie rozmów/negocjacji z kontrahentami krajowymi i zagranicznymi, związanych z pozyskiwaniem obiektów do kolekcji Muzeum,
• zlecanie wykonania dokumentacji wizualnej (fotografii) nabytków,
• przekazywanie nowo nabytych muzealiów i depozytów do magazynów zbiorów,
• udział w przygotowywaniu wniosków o dofinansowanie zakupu dzieł do kolekcji Muzeum, koordynacja i raportowanie projektów z tym związanych,
• wystawianie wniosków w systemie bazodanowym Cogisoft związanych z akcesją i realizacją projektów,
• archiwizacja dokumentów związanych z akcesją zbiorów.

Wymagania

• ukończone studia kierunkowe II stopnia - mile widziane kierunki: historia sztuki, historia, kulturoznawstwo, archeologia, etnologia, muzeologia i pokrewne,
• mile widziana znajomość prawa autorskiego,
• znajomość podstawowych regulacji prawnych w muzealnictwie,
• znajomość zasad ewidencjonowania zbiorów,
• dobra organizacja pracy własnej, nastawienie na cel, wielozadaniowość,
• umiejętności negocjacyjne,
• łatwość budowania pozytywnych relacji,
• umiejętności funkcjonowania pod presją czasu i podejmowania decyzji,
• umiejętność analitycznego myślenia,
• umiejętność obsługi komputera – pakiet MS Office,
• dobra znajomość języka angielskiego (min. B1),
• mile widziana znajomość innego języka nowożytnego (francuski, niemiecki).

Oferujemy

• Zatrudnienie w ramach umowy o pracę w stabilnej, renomowanej instytucji kultury;
• Współpracę z zaangażowanym zespołem specjalistów;
• Możliwość rozwoju i podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych;
• Atrakcyjny pakiet socjalny (prywatna opieka medyczna, kasa zapomogowo-pożyczkowa, dofinansowanie wypoczynku);
• Możliwość udziału w ciekawych wydarzeniach kulturalnych (darmowe wejścia na wszystkie wystawy w MNK).

Aplikacje prosimy przesyłać w terminie do 20.09.2021 za pośrednictwem formularza:

Informujemy, że odpowiemy tylko na wybrane oferty oraz zastrzegamy sobie prawo do zakończenia rekrutacji przed podanym powyżej terminem.