Stanowisko

Asystent/ka w Pracowni Konserwacji Papieru i Skóry

Umowa
Miasto
Kraków
Województwo
Małopolskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

26.06 20.07

Słowa kluczowe
  • Biblioteka
  • Muzeum
  • Sztuka

Opis stanowiska

• nadzór konserwatorski nad dyslokacją zbiorów bibliotecznych: podczas zabezpieczenia do transportu, w trakcie transportu w związku z realizacją remontu Biblioteki Książąt Czartoryskich,
• nadzór konserwatorski podczas organizacji magazynów w czasowej lokalizacji obiektów,
• nadzór konserwatorski podczas digitalizacji,
• nadzór konserwatorski podczas dezynfekcji zbiorów metodą anoksyjną,
• przeprowadzanie planowych przeglądów magazynów,
• sporządzanie opinii konserwatorskich,
• przygotowywanie zaleceń konserwatorskich,
• kontrola stanu zachowania zbiorów bibliotecznych,
• wykonywanie dokumentacji konserwatorskich,
• wykonywanie prac konserwatorskich zbiorów bibliotecznych: druki, rękopisy, kartografia, oprawy książkowe.

Wymagania

• wykształcenie wyższe, kierunkowe w zakresie konserwacji dzieł sztuki na podłożu papierowym,
• gotowość do częstych wyjazdów służbowych do Spytkowic,
• doświadczenie w konserwacji druków, rękopisów oraz opraw skórzanych i pergaminowych,
• umiejętność samodzielnej oceny, doboru metod konserwacji,
• umiejętność oceny stanu zachowania oraz przyczyn zniszczeń obiektów zabytkowych,
• znajomość zasad bezpiecznego obchodzenia się z muzealiami,
• mile widziane doświadczenie w pracy w bibliotece, archiwum, muzeum lub innej instytucji kultury,
• dobra znajomość języka angielskiego.

Oferujemy

• zatrudnienie w ramach umowy o pracę w renomowanej państwowej instytucji kultury,
• pracę w zaangażowanym i zmotywowanym zespole,
• życzliwe otoczenie współpracowników,
• prywatną opiekę medyczną,
• możliwość udziału w ciekawych wydarzeniach kulturalnych,
• atrakcyjny pakiet socjalny (prywatna opieka medyczna, kasa zapomogowo-pożyczkowa, dofinansowanie wypoczynku).

Aplikacje prosimy przesyłać w terminie do 20.07.2024r., poprzez powyższy formularz
Informujemy, że odpowiemy tylko na wybrane oferty oraz zastrzegamy sobie prawo do zakończenia rekrutacji przed podanym powyżej terminem.
Rekrutację prowadzą Justyna Saszyna – Kasprzyca tel. 124335510, jsaszyna@mnk.pl; Barbara Mastalerz, tel. 124335514 bmastalerz@mnk.pl.