Stanowisko

Asystent/Adiunkt/Kustosz

Umowa
etat
Wynagrodzenie

3490—4200 PLN brutto

Miasto
Gdynia
Województwo
Pomorskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

06.02 24.02

Słowa kluczowe
  • Muzeum

Opis stanowiska

Do obowiązków pracownika będzie należało, m.in.:
1) pozyskiwanie i opracowywanie naukowe zabytków ze zbiorów muzeum,
2) opracowywanie naukowe kart ewidencyjnych zabytków,
3) pomoc w prowadzeniu ksiąg inwentarzowych muzealiów,
4) opracowywanie scenariuszy wystaw długoterminowych i krótkoterminowych,
5) udział w pracach naukowo – badawczych muzeum,
6) prowadzenie kwerend krajowych dotyczących zakresu działania działu we współpracy z innymi działami merytorycznymi muzeum.

Wymagania

Wymagania względem kandydata:
1) wykształcenie wyższe,
2) preferowane kierunki: historia lub historia sztuki
3) mile widziane doświadczenie na stanowisku pracy w Muzeum o zbliżonym zakresie obowiązków,
4) dobra znajomość pakietu MS Office,
5) znajomość przepisów prawnych związanych z wykonywanymi zadaniami, w szczególności ustawy o muzeach,
6) skrupulatność, dokładność, samodzielność, zaangażowanie,
7) dobra organizacja pracy i umiejętność pracy w zespole.

Oferujemy

Kandydatowi do pracy oferujemy:
1) zatrudnienie na umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy, w siedzibie Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni przy ul. Zawiszy Czarnego 1B,
2) godziny pracy od 7.30 do 15.30
3) możliwość rozwoju - udział w kursach oraz szkoleniach z zakresu muzealnictwa,
4) prace przy projektach wystawienniczych z muzeami polskimi, jak również zagranicznymi,
5) wyjazdy na konferencje naukowe o szeroko pojętej tematyce morskiej.

Warunki aplikowania

Wymagane dokumenty:
1) CV wraz z oświadczeniem i zgodą na przetwarzanie danych osobowych zawartych w klauzuli informacyjnej (dostępnej pod linkiem do postępowania rekrutacyjnego),
2) list motywacyjny.
3) Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie, dostępny pod linkiem do postępowania rekrutacyjnego.

Dokumenty prosimy składać na adres e-mail: rekrutacja@muzeummw.pl