Stanowisko

Archiwista/Archiwistka

Umowa
etat
Wynagrodzenie

4500—5000 PLN brutto

Miasto
Warszawa
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

12.03 22.03

Słowa kluczowe
  • Biblioteka
  • Muzeum

Opis stanowiska

Do głównych zadań osoby zatrudnionej na tym stanowisku będą należały między innymi
• porządkowanie i opracowywanie dokumentów archiwalnych:
- tworzenie inwentarzy zespołów i zbiorów archiwalnych
- tworzenie baz danych
• przygotowywanie dokumentów do digitalizacji
• opracowanie metadanych przed umieszczeniem dokumentów na stronie internetowej
• prowadzenie kwerend archiwalnych
• obsługa czytelników i innych gości odwiedzających archiwum
• przygotowywanie odpowiedzi na listy i telefony

Wymagania

Wymagania niezbędne:
• ukończone studia II stopnia, kierunek: historia, specjalizacja archiwistyczna
• komunikatywna znajomość języka angielskiego
• umiejętność obsługi komputera; znajomość programów pakietu MS Office
• zainteresowanie historią Żydów polskich, wiedza na temat historii i kultury Żydów
• brak przeciwskazań lekarskich do pracy w magazynach archiwalnych i z dokumentami archiwalnymi
• umiejętność pracy w zespole
• otwartość w kontaktach z ludźmi
• sumienność, dokładność, rzetelność
Wymagania dodatkowe:
• mile widziana znajomość języka niemieckiego lub jidysz

Oferujemy

• pracę w najstarszej publicznej instytucji żydowskiej w Polsce,
• możliwość pracy przy jednym z największych repozytoriów związanych z historią i kulturą żydowską
• poszerzenie wiedzy nt. kultury i historii Żydów w Polsce
• przyjazną atmosferę pracy
• dogodną lokalizację w centrum Warszawy

Rekrutacja: proces dwuetapowy. Etap pierwszy - przesłanie CV, listu motywacyjnego z załączoną Zgodą na przetwarzanie danych osobowych i ocena formalna złożonych aplikacji. Wybrane osoby spełniające wymagania zostaną zaproszone do udziału w drugim etapie rekrutacji, czyli rozmowie kwalifikacyjnej w siedzibie ŻIH.
Dokumenty prosimy przesyłać na adres: rekrutacja@jhi.pl do 22.03.2024 r. Planowany czas rozpoczęcia pracy: od zaraz. W tytule wiadomości prosimy podać „rekrutacja – Archiwum”.
Informujemy, że skontaktujemy się jedynie z kandydatkami/kandydatami wybranymi na podstawie otrzymanych aplikacji do dnia 29.03.2024 r.

Prosimy o umieszczenie w zgłoszeniach klauzuli: „Oświadczam, iż wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Żydowski Instytut Historyczny im E. Ringelbluma w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji do pracy w ŻIH. Jestem świadoma/y posiadania prawa do cofnięcia udzielonej zgody, dostępu do moich danych i ich poprawiania.”
Z postępowania zostaną wyłączone osoby nie spełniające przedstawionych wymagań. ŻIH zastrzega sobie prawo odwołania procesu rekrutacji bez podania przyczyny.