Stanowisko

Adiunkt w Dziale Prewencji Muzealnej

Umowa
Miasto
Kraków
Województwo
Małopolskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

30.12 10.01

Słowa kluczowe
  • Muzeum

Opis stanowiska

• identyfikacja różnego rodzaju zagrożeń i związanego z nimi ryzyka pod kątem warunków przechowywania i ekspozycji zbiorów,
• wykonywanie pomiarów, analiz i badań naukowych pod kątem degradacji i ochrony zbiorów wraz z prowadzeniem ich dokumentacji
• analiza danych pomiarowych, danych z monitoringu (bieżących i historycznych) wraz z opracowaniem raportów,
• opiniowanie wypożyczeń obiektów pod kątem warunków środowiskowych,
• opiniowanie materiałów pod kątem bezpieczeństwa przechowywania i eksponowania muzealiów,
• podnoszenie istniejących standardów ochrony zbiorów, jak i wypracowywanie nowych,
• realizacja tematów badawczych własnych oraz we współpracy z innymi jednostkami MNK,
• publikowanie wyników swoich badań w czasopismach naukowych i monografiach, opracowaniach książkowych, prezentowanie na konferencjach naukowych,
• działania edukacyjne, szkoleniowe oraz popularyzatorskie.

Wymagania

• wykształcenie wyższe (chemia, fizyka lub nauki pokrewne; doktorat będzie dodatkowym atutem);
• prowadzenie badań z użyciem różnych instrumentów pomiarowych;
• znajomość technik badawczych i obsługi urządzeń pomiarowych;
• doświadczenie z zakresu analiz danych i badań materiałów wraz z opracowaniem raportów;
• doświadczenie w realizacji projektów naukowo-badawczych;
• umiejętność współpracy w zespole, komunikatywność;
• samodzielność i dobra organizacja pracy;
• umiejętność analitycznego myślenia;
• bardzo dobra znajomość języka angielskiego;
• umiejętność obsługi pakietu MS Office (w szczególności Word i Excel).

Mile widziane:
• doświadczenie z zakresu badań obiektów zabytkowych;
• doświadczenie w przygotowywaniu wniosków grantowych, nadzorowaniu umów;
• umiejętność posługiwania się programem Origin i programami dedykowanymi technikom badawczym.

Oferujemy

• zatrudnienie w renomowanej państwowej instytucji kultur,
• stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę,
• możliwość udziału w ciekawych wydarzeniach kulturalnych
• atrakcyjny pakiet socjalny (prywatna opieka medyczna, kasa zapomogowo-pożyczkowa, dofinansowanie wypoczynku),
• możliwość przystąpienia do Pracowniczych Planów Kapitałowych,
• darmowe wejścia do wielu muzeów na terenie Krakowa,
• możliwość skorzystania z karty ICOM.

Aplikacje prosimy przesyłać w terminie do 10.01.2022 za pośrednictwem formularza.
Informujemy, że odpowiemy tylko na wybrane oferty oraz zastrzegamy sobie prawo do zakończenia rekrutacji przed podanym powyżej terminem.