Adiunkt lub Kustosz w Muzeum Jana Pawła II / Kolekcja im. Jana Pawła II

Umowa
Miasto
Warszawa
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

15.03 14.04

Słowa kluczowe
  • Badania
  • Edukacja
  • Muzeum
  • Sztuka

Opis stanowiska

- opracowywanie zbiorów (inwentaryzowanie, katalogowanie, kompletowanie dokumentacji) zgodnie z obowiązującymi przepisami,
- praca nad badaniem proweniencji zbiorów – współpraca w tym zakresie z ekspertami zewnętrznymi,
- współpraca z konserwatorem zbiorów w sprawach bezpiecznego przechowywania i udostępniania zbiorów oraz typowanie obiektów do prac konserwatorskich,
- działalność naukowa: przygotowywanie opracowań, realizacja badań i publikowanie
ich wyników, udział w konferencjach i programach naukowo-badawczych,
- udział w przygotowaniu scenariusza wystawy stałej i wystaw czasowych,
- działalność popularyzatorska i edukacyjna: realizowanie programów edukacyjnych towarzyszących wystawom, a także innych form upowszechniania wiedzy z zakresu historii sztuki – współpraca przy tworzeniu edukacji Kolekcji im. Jana Pawła II,
- współpraca z innymi działami w zakresie bieżącej działalności muzeum, w tym opracowywanie bieżącej dokumentacji.

Wymagania

- wykształcenie wyższe specjalistyczne – historia sztuki ze specjalizacją sztuki nowożytnej,
- doświadczenie w pracy muzealnej – min. 3 lata,
- znajomość systemów i przepisów dotyczących ewidencjonowania zbiorów,
- znajomość zasad prowadzenia badań proweniencyjnych,
- znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie - w stopniu co najmniej dobrym,
- doświadczenie w pracy edukacyjnej i naukowej,
- umiejętność pracy w zespole, komunikatywność,
- znajomość zasad pracy zgodnie w Prawem Zamówień Publicznych.

Oferujemy

- pracę przy dużym projekcie gwarantującym możliwość rozwoju,
- samodzielność działań,
- stałe zatrudnienie w nowo powstającym zespole projektowym.

Zgłoszenia zawierające CV oraz list motywacyjny prosimy przesyłać na adres mailowy: rekrutacja@mt514.pl w terminie do 14.04.2023 r.

Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.
W CV proszę umieścić klauzulę:
Niniejszym w odniesieniu do art. 6 ust. 1 lit. b oraz art. 6 ust. 1 lit. c Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w procesie rekrutacyjnym.

Z inspektorem ochrony danych (IOD) można skontaktować się pod adresem e - mail: inspektor.rodo@mt514.pl
Celem przetwarzania danych osobowych jest przeprowadzenie procesu rekrutacji na wskazane w ogłoszeniu stanowisko. Podstawą prawną przetwarzania danych jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona w przesłanym do Muzeum zgłoszeniu rekrutacyjnym we wskazanym powyżej celu. Zebrane dane osobowe będą przechowywane przez Muzeum przez okres miesiąca od momentu zakończenia procesu rekrutacji na wskazane w ogłoszeniu stanowisko.
Każda osoba ma prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, oraz ograniczenia ich przetwarzania. W zakresie w jakim podstawą przetwarzania danych osobowych jest zgoda, przysługuje prawo do wycofania zgody. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. W przypadku braku podania wymaganych w ogłoszeniu danych osobowych oraz braku załączenia oświadczenia zgody na przetwarzanie danych, przesłana aplikacja nie zostanie uwzględniona w procesie rekrutacyjnym prowadzonym przez Muzeum.