Stanowisko

Adiunkt lub Kustosz (Dział Sztuki Nowoczesnej)

Umowa
Miasto
Kraków
Województwo
Małopolskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

17.01 26.02

Słowa kluczowe
  • Muzeum
  • Sztuka

Opis stanowiska

Poszukujemy osoby zainteresowanej merytoryczną pracą w Muzeum, odpowiedzialnej, sumiennej i kreatywnej, chętnej do pracy i podnoszenia swoich kwalifikacji, komunikatywnej oraz potrafiącej pracować zespołowo.

Opis stanowiska:
• prowadzenie prac naukowo-badawczych, gromadzenie, inwentaryzowanie, katalogowanie nowo pozyskanych obiektów w systemie MUZA
• udział w realizacji wypożyczeń dzieł sztuki z kolekcji malarstwa i rzeźby Działu Sztuki Nowoczesnej
• opieka merytoryczna nad Galerią Sztuki polskiej XIX wieku w Sukiennicach
• przygotowywanie wystaw stałych.
• przygotowywanie wystaw czasowych
• opracowanie i wygłaszanie odczytów dla publiczności.
• uczestnictwo w konferencjach naukowych, sympozjach.
• inicjowanie i uczestniczenie w działaniach promocyjnych, wydawniczych, wystawienniczych i edukacyjnych Muzeum, w formie wykładów, publikacji, artykułów, przygotowywanie tekstów katalogów oraz opracowań na potrzeby wydawnictw bądź promocji, edukacji.

Wymagania

Wymagania:
• wykształcenie wyższe – ukończone studia magisterskie w zakresie historii sztuki
• doświadczenie w pracy muzealnej (autorstwo lub współautorstwo publikacji naukowych; autorstwo lub współautorstwo publikacji popularnonaukowych i informacyjnych; autorstwo lub współautorstwo projektów wystawienniczych lub inne formy udziału w tych projektach, umiejętność pracy w systemie bazodanowym muzeum (Muza, Mona))
• zainteresowanie pracą muzealną i problematyką związaną ze sztuką XIX wieku
• doświadczenie w pracy badawczej
• umiejętność przekazywania swojej wiedzy w mowie i piśmie
• dobra znajomość języków obcych w mowie i piśmie (angielski)
• dobra znajomość obsługi komputera, a przede wszystkim bardzo dobra znajomość obsługi pakietu MS Office
• zaangażowanie i dobra organizacja pracy, umiejętność pracy w trybie zadaniowym

Oferujemy

Oferujemy:
• zatrudnienie w renomowanej państwowej instytucji kultury,
• stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę,
• możliwość rozwoju naukowego,
• udział w ciekawych wydarzeniach kulturalnych,
• życzliwe otoczenie współpracowników,
• prywatną opiekę medyczną.

CV wraz z listem motywacyjnym należy składać do 5 lutego 2021 (termin składania aplikacji może ulec przedłużeniu) poprzez stronę:

Informujemy, że odpowiemy tylko na wybrane oferty oraz zastrzegamy sobie prawo do zakończenia rekrutacji przed podanym powyżej terminem.