Stanowisko

Adiunkt-ka / Asystent-ka w Dziale Edukacji

Umowa
Miasto
Warszawa
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

04.01 14.01

Słowa kluczowe
  • Administracja
  • Edukacja
  • Muzeum

Opis stanowiska

OPIS STANOWISKA:
• opieka nad programem lekcji muzealnych (opracowywanie koncepcji nowych tematów zajęć, sprawdzanie scenariuszy, rozmowy z prowadzącym zajęcia edukatorem, hospitacje zajęć);
• współpraca z edukatorami lekcje muzealne (w tym wsparcie merytoryczne i dbanie o stały rozwój kompetencji zespołu edukatorów);
• tworzenie materiałów i pomocy dydaktycznych do lekcji muzealnych np. ćwiczeń aktywizujących, zadań, kart pracy;
• współpraca ze środowiskiem nauczycieli, organizacja i prowadzenie warsztatów dla nauczycieli;
• realizacja projektów partnerskich ze szkołami i instytucjami zajmującymi się edukacją formalną;
• dbanie o dostępność materiałów do lekcji muzealnych;
• opieka nad programem działań edukacyjnych animujących stałą ekspozycję Galerii Sztuki Starożytnej obejmujących m. in. lekcje muzealne, oprowadzania, wykłady, warsztaty;
• tworzenie i koordynacja programów edukacyjnych do wystaw czasowych obejmujących m. in. warsztaty, wykłady, oprowadzania, spotkania na wystawie, oprowadzania kuratorskie;

Wymagania

POSZUKUJEMY OSOBY:
• z wykształceniem wyższym humanistycznym (preferowane kierunki: archeologia, historia sztuki, animacja kultury, pedagogika, kulturoznawstwo),
• z minimum rocznym doświadczeniem w pracy w edukacji muzealnej,
• kreatywnej,
• komunikatywnej,
• lubiącej pracę z ludźmi, szczególnie z dziećmi i młodzieżą,
• odpowiedzialnej,
• zorganizowanej,
• energicznej,
• otwartej na nowe możliwości i zmiany,
• elastycznej i gotowej do samodzielnego podejmowanie decyzji w nieoczekiwanych sytuacjach,
• dyspozycyjnej i gotowej do pracy w weekendy,
• otwartej na zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności
• dodatkowym atutem będzie doświadczenie pracy w instytucji kultury, zdolności manualne, znajomości języka angielskiego,

Oferujemy

• zatrudnienie w prestiżowej instytucji kultury w oparciu o umowę o pracę (umowa na zastępstwo);
• udział w kształtowaniu pozytywnego wizerunku Muzeum Narodowego w Warszawie;
• pracę stacjonarną w przyjaznym zespole;
• pakiet socjalny, możliwość uczestnictwa w pakietach medycznych, sportowych;
• ubezpieczenie grupowe;
• pakiet sportowy;
• prywatną opiekę medyczną;
• elastyczny czas pracy;
• spotkania integracyjne;
• możliwość udziału w ciekawych wydarzeniach kulturalnych (bezpłatne wejścia na wszystkie wystawy Muzeum Narodowego w Warszawie).

Warunki aplikowania

Termin i miejsce składania dokumentów:
• dokumenty należy złożyć do: 14.01.2024r. przesyłając je na adres: rekrutacja@mnw.art.pl
• lub przekazując osobiście od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:00, pod adresem: Muzeum Narodowe w Warszawie, Dział Spraw Pracowniczych, al. Jerozolimskie 3, 00-495 Warszawa,
• lub też wysyłając drogą pocztową na adres: Muzeum Narodowe w Warszawie, Dział Spraw Pracowniczych, al. Jerozolimskie 3, 00-495 Warszawa.
• decyduje data wpływu oferty do muzeum (stempla pocztowego / osobistego dostarczenia),

W tytule maila lub na kopercie prosimy o wpisanie numeru referencyjnego ogłoszenia: „Oferta pracy – 2024/1/AD-EDU/MNW”

Prosimy o zawarcie w CV treści poniższej klauzuli:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Muzeum Narodowe w Warszawie dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesów rekrutacyjnych, (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)