Stanowisko

Kierownik Działu Kadr i Płac

Umowa
Miasto
KATOWICE
Województwo
Śląskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

04.01 20.01

Słowa kluczowe
  • Administracja
  • Kadry
  • Księgowość
  • Muzeum
  • Zarządzanie projektem

Opis stanowiska

- Kierowanie Działem ds. Kadr i Płac oraz nadzór nad procesami kadrowo-płacowymi;
- Nadzór nad ewidencją i prawidłowym rozliczaniem czasu pracy pracowników;
- Koordynacja systemu oceny pracowniczej;
- Sporządzanie dokumentacji z zakresu stosunku pracy oraz umów cywilno-prawnych;
- Udział w tworzeniu, weryfikacji i aktualizacji regulaminów wewnętrznych oraz procedur HR oraz wewnętrznej polityki informacyjnej i kształtowania wizerunku Muzeum wśród pracowników;
- Udział w raportowaniu wynagrodzeń, stanu zatrudnienia, stanu urlopów, absencji itp. na potrzeby m.in. działu księgowości, audytorów, kontroli;
- Sporządzanie sprawozdań, deklaracji i raportów do instytucji zewnętrznych (ZUS, US, GUS, PFRON) oraz kontakt z tymi instytucjami;
- Monitorowanie terminów umów czasowych, badań lekarskich i szkoleń bhp;
- Nadzór nad prawidłowym i terminowym przygotowywaniem dokumentacji płacowej oraz naliczanie wynagrodzeń w programie kadrowo – płacowym;
- Monitorowanie zmian w przepisach prawa pracy, prawa podatkowego, ubezpieczeniowego.
- Prowadzenie procesów rekrutacyjnych zgodnych z potrzebami Muzeum, redagowanie i publikacja ogłoszeń rekrutacyjnych;
- Doradzanie dyrektorowi Muzeum w obszarze HR;
- Współpraca ze związkami zawodowymi.

Wymagania

- Doświadczenie na zarządzaniu obszarem HR – minimum 5 lat;
- Praktyczna znajomość przepisów z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych oraz podatku dochodowego od osób fizycznych i prawnych;
- Umiejętność analitycznego myślenia,
- Wykształcenie wyższe;
- Umiejętność współpracy z zespołem i komunikatywność;
- Doskonała organizacja pracy własnej, umiejętność koordynowania wielu zadań jednocześnie;
- Odpowiedzialność i profesjonalizm w działaniu, otwartość na zmiany;
- Samodzielność, inicjatywa;
- Umiejętność szybkiej analizy danych;
- Wysoka kultura osobista;
- Biegła obsługa komputera, w szczególności programów word, excel.
- Mile widziane: znajomość systemu kadrowo-płacowego Enova.

Oferujemy

- stabilną pracę w interdyscyplinarnym środowisku;
- wysoki standard warunków pracy;
- szkolenia, konferencje, warsztaty podnoszące kwalifikacje zawodowe;
- pracę w największej instytucji kultury województwa śląskiego.

Warunki aplikowania

Zainteresowanych prosimy o złożenie ofert zawierających:
- CV
- List motywacyjny
w terminie do 20 stycznia 2022 r.

Oferty prosimy składać osobiście lub przesyłać drogą elektroniczną na adres: rekrutacja@muzeumslaskie.pl, z podanym w tytule wiadomości znakiem referencyjnym: K/KiP/MŚ
Muzeum skontaktuje się z wybranymi
na podstawie przesłanych aplikacji osobami

Prosimy o zawarcie w CV klauzuli:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji realizowanego przez Muzeum Śląskie w Katowicach zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Lub
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji obecnego procesu rekrutacji i w zakresie przyszłych procesów rekrutacyjnych realizowanych przez Muzeum Śląskie w Katowicach zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).