Stanowisko

Bibliotekarz w Gabinecie Starych Druków

Umowa
Miasto
Warszawa ul. Dobra 56/66,
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

14.10 15.11

Słowa kluczowe
  • Biblioteka

Opis stanowiska

- katalogowanie starych druków w formacie MARC 21,
- przygotowywanie obiektów do digitalizacji,
- obsługa czytelni,
- udzielanie odpowiedzi na kwerendy,
- przygotowywanie pokazów, warsztatów, lekcji i wykładów bibliotecznych,
- inne prace związane z bieżącym funkcjonowaniem GSD.

Wymagania

- wykształcenie wyższe humanistyczne,
- znajomość języków obcych (angielski na poziomie zaawansowanym),
- praktyczna znajomość systemu Windows i pakietu MS Office,
- pracowitość, dokładność, uważność,
- rzetelność, uczciwość, kultura osobista oraz komunikatywność,
- chęć uczenia się i elastyczność,
- umiejętność pracy w zespole.

Mile widziane:
- znajomość formatu MARC 21 dla starych druków,
- doświadczenie bibliotekarskie,
- znajomość innych języków obcych (łacina, niemiecki, rosyjski, francuski, włoski),
- wykształcenie preferowane: polonistyka, filologia klasyczna, historia, historia sztuki, inne filologie, bibliotekoznawstwo.

Oferujemy

- stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę,
- świadczenia socjalne (m.in. trzynasta pensja, dofinansowanie wypoczynku, zajęcia sportowe dla pracowników UW),
- możliwość rozwoju zawodowego i stałego podnoszenia kwalifikacji (m.in. wyjazdy na staże zawodowe z programu Erasmus+; uczestnictwo w polskich i zagranicznych konferencjach i szkoleniach),
- elastyczny czas pracy (w godzinach 7-17),
- spokojną pracę w przyjaznym zespole.

Osoby zainteresowane ofertą pracy prosimy o przesłanie następujących dokumentów:
1. CV,
2. krótkiego listu motywacyjnego,
3. podpisanego skanu oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych (zgodnie ze wzorem znajdującym się na stronie: www.buw.uw.edu.pl/praca-w-buw/),

na adres i.p.wiencek@uw.edu.pl do dnia 15 listopada 2021 r. w temacie wpisując „Praca w GSD”.

Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.