Stanowisko

Bibliotekarka/Bibliotekarz

Umowa
Miasto
Gdańsk
Województwo
Pomorskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

01.09 15.09

Słowa kluczowe
  • Biblioteka

Opis stanowiska

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku poszukuje kandydata do pracy na stanowisku bibliotekarskim – Pracownika Biblioteki Manhattan.
Biblioteka Manhattan mieści się w gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz przy Al. Grunwaldzkiej 82 (II piętro Centrum Handlowego Manhattan) i jest otwarta dla czytelników od poniedziałku do soboty od 9:00 do 21:00. Siedemnastoosobowy zespół biblioteki pracuje w systemie trzyzmianowym.
Księgozbiór Biblioteki Manhattan składa się z książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych czytelników. Filia oferuje również audiobooki, filmy, płyty CD z muzyką, płyty gramofonowe, przegląd czasopism oraz stanowiska komputerowe z bezpłatnym dostępem do Internetu. Czytelnicy mają możliwość skorzystania z Wi-Fi, drukarki i ksero, instrumentów muzycznych: pianina, gitary, perkusji oraz z sali konsolowej z grami Wii i Xbox. Ponadto biblioteka, oprócz tradycyjnych funkcji bibliotecznych, prowadzi szeroką działalność kulturalną i edukacyjną – posiada bogatą ofertę zajęć i warsztatów dla dzieci i dorosłych.

Wymagania

Od kandydatów na stanowisko Pracownika Biblioteki Manhattan oczekujemy:
•wykształcenia wyższego,
•umiejętności animacyjnych,
•znajomości rynku wydawniczego,
•umiejętności obsługi urządzeń biurowych i audiowizualnych,
•zaangażowania,
•sumienności
•umiejętności organizacji pracy własnej
•umiejętności interpersonalnych na wysokim poziomie
•wysokiej kultury osobistej
•umiejętności pracy w dużym zespole.
Dodatkowymi atutami kandydata będą:
•wykształcenie bibliotekarskie lub doświadczenie w pracy na stanowisku bibliotekarskim,
•znajomość bibliotecznych programów obsługi zbiorów i czytelników (Libra, Patron, Sowa),
•doświadczenie w zakresie animacji kultury,
•doświadczenie w obsłudze klienta/pracy z czytelnikiem,
•znajomość języka angielskiego i/lub rosyjskiego
•znajomość nowoczesnych technologii (np. VR, robotyka).

Oferujemy

Na stanowisku Pracownika Biblioteki Manhattan oferujemy:
•pracę w ramach umowy o pracę na zastępstwo (ok 1 rok),
•pracę od poniedziałku do soboty w przedziale czasowym 7:30 – 21:00, 8 godzin dziennie, 40 godzin w tygodniu – zgodnie z ustalonym harmonogramem,
•wynagrodzenie miesięczne – od 3 160 zł brutto,
•pracę w zespole 17-osobowym,
•miejsce pracy: Biblioteka Manhattan, Al. Grunwaldzka 82, Gdańsk.

Warunki aplikowania

Przewidywany termin zatrudnienia – wrzesień 2021
Dodatkowych informacji na temat specyfiki pracy udziela Magdalena Litwin – Kierownik Biblioteki Manhattan pod numerem telefonu 58 500-00-81 lub droga mailową: magda_litwin@wbpg.org.pl
Osoby zainteresowane ofertą prosimy o składanie aplikacji poprzez przesłanie CV wraz z listem motywacyjnym na adres: praca@wbpg.org.pl (z dopiskiem „pracownik BM” w temacie wiadomości).
Do przesłanych dokumentów należy załączyć pierwszą lub obie klauzule (w zależności od decyzji kandydata):
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, innych niż wymagane w ogłoszeniu o naborze, w celach związanych z prowadzoną rekrutacją, w tym także na przetwarzanie mojego wizerunku do celów rekrutacyjnych.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach związanych z rekrutacjami organizowanymi w przyszłości przez okres 3 miesięcy.
Na Państwa zgłoszenia czekamy do 15 września 2021
Po weryfikacji Państwa dokumentów zastrzegamy sobie prawo skontaktowania się wyłącznie z wybranymi kandydatami celem zaproszenia na rozmowy kwalifikacyjne.
Zasady rekrutacji pracowników na wolne stanowiska pracy w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku znajdą Państwo tutaj http://www.wbpg.org.pl/tresc/zasady-rekrutacji-pracownikw-na-wolne-stanowiska-pracy-w-wojewdzkiej-i-miejskiej-bibliotece.
Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE przyjmuję do wiadomości że:
Administrator danych
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, które dane osobowe będą przetwarzane oraz w jakim celu, i jakimi sposobami, jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, Targ Rakowy 5/6, 80-806 Gdańsk, email: wbp@wbpg.org.pl.