Stanowisko

Specjalista ds. finansowych

Umowa
Miasto
Warszawa
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
średnie / wyższe
Czas trwania oferty

30.04 10.05

Słowa kluczowe
  • Administracja
  • Księgowość

Opis stanowiska

Instytut Adama Mickiewicza jest narodową instytucją kultury, której misją jest budowa i komunikacja wymiaru kulturalnego marki Polska poprzez aktywny udział w międzynarodowej wymianie kulturalnej. Instytut zrealizował i realizuje projekty kulturalne w 70 krajach na 5 kontynentach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Rosji, Izraelu, krajach Beneluksu, Hiszpanii, Austrii, Szwecji, Francji, Niemczech, Turcji, USA, na Ukrainie, Litwie, a także w Algierii, Maroku, Indiach, Japonii i Chinach. W ramach dotychczas zrealizowanych działań IAM zaprezentował blisko 5 550 wydarzeń, które obejrzało blisko 52 miliony widzów na pięciu kontynentach. Wszystkie projekty prowadzone przez Instytut sygnowane są flagową marką Culture.pl.

Creative Europe Desk Polska reprezentuje unijny program Kreatywna Europa kierowany do sektorów kultury, kreatywnych i audiowizualnego. Do głównych zdań CED należy promocja programu oraz wsparcie polskich wnioskodawców w procesie aplikacyjnym.

Do obowiązków osoby, której szukamy należeć będzie:

• realizowanie obiegu faktur i innych dokumentów finansowych,
• sporządzanie i kontrola budżetu,
• dbanie o terminową realizację płatności,
• przygotowywanie raportów finansowych i rozliczanie dotacji przyznanych przez Komisję Europejską i Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego,
• przygotowywanie dokumentów niezbędnych do przeprowadzania audytów,
• sporządzanie wniosków, projektów umów i nadzorowanie ich obiegu,
• obsługa kont dewizowych,
• nadzór nad wykorzystaniem umów długookresowych wykonawców,
• współpraca przy działaniach administracyjnych,
• archiwizowanie dokumentacji zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Wymagania

Wymagania:
• minimum roczne doświadczenie pracy w wydziale finansowym, księgowości,
• wykształcenie wyższe,
• minimum 3 letnie doświadczenie zawodowe,
• wysokie kompetencje z zakresu obsługi komputera (pakiet MS Office),
• wysokie zdolności analityczne, dokładność, świetna organizacja pracy.

Dodatkowym atutem będzie:
• dobra znajomość języka angielskiego,
• doświadczenie w pracy w instytucji kultury / publicznej,
• znajomość Prawa Zamówień Publicznych,
• znajomość programu Lotus/Xpertis.

Oferujemy

Oferujemy:
• umowę o pracę na zastępstwo,
• doskonałe relacje w zespole zaangażowanych i doświadczonych specjalistów,
• współpracę z siecią Creative Europe Desk z krajów członkowskich oraz organizacjami działającymi w sektorach kultury, kreatywnych i audiowizualnym,
• profesjonalne środowisko wykorzystujące nowoczesne narzędzia i techniki

W celu zaaplikowania na to stanowisko, prosimy kliknąć w poniższy link lub skopiować poniższy link i otworzyć go w nowym oknie przeglądarki: