Stanowisko

asystent muzealny – historyk sztuki

Umowa
Miasto
Stalowa Wola
Województwo
Podkarpackie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

30.04 20.05

Słowa kluczowe
  • Edukacja
  • Muzeum
  • Sztuka

Opis stanowiska

-gromadzenie i opracowywanie zbiorów muzealnych,
-nadzór nad stanem i bezpieczeństwem zbiorów muzealnych,
-rekomendacje w zakresie zakupów,
-przeprowadzanie kwerend i prowadzenie prac naukowo-badawczych,
-przygotowywanie propozycji i scenariuszy wystaw, realizacja wystaw,
-opracowywanie publikacji książkowych i ulotnych, katalogów wystaw; pisanie tekstów naukowych, popularnonaukowych i informacyjnych,
-przygotowanie propozycji przedsięwzięć muzealnych,
-przygotowywanie i prowadzenie działalności edukacyjnej,
-oprowadzanie po wystawach stałych i czasowych,
-reprezentowanie muzeum podczas wystąpień na konferencjach naukowych, sympozjach etc.,
-uczestniczenie w realizowaniu działań zgodnych ze strategią muzeum,
-prowadzenie prac dokumentacyjnych i archiwizacyjnych.
-zlecanie dokumentacji konserwatorskiej: opisowej i fotograficznej konserwowanych dzieł,
-asystowanie przy przemieszczaniu dzieł, pakowaniu i transporcie z uwzględnieniem delegacji,

Wymagania

Szczegółowe informacje na https://bip.muzeum.stalowawola.pl/?c=mdTresc-cmPokazTresc-39-1676

Oferujemy

Warunki aplikowania

Termin składania aplikacji: 20 maja 2021 r.
Planowany termin zatrudnienia w instytucji: czerwiec 2021.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres: rpac@muzeum.stalowawola.pl