Stanowisko

Kierownik zespołu ds. opracowań zbiorów

Umowa
Miasto
Warszawa
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

28.04 12.05

Słowa kluczowe
  • Film
  • Nowe media
  • Sztuka

Opis stanowiska

• Koordynacja prac zespołu ds. opracowań zbiorów.
• Nadzór nad prawidłowością i jakością opracowania zasobów archiwalnych realizowanych w ramach zespołu.
• Koordynacja pracy specjalistów zewnętrznych opracowujących zbiór.
• Współpraca przy wprowadzaniu standardów, kodeksów, zaleceń i najlepszych praktyk w zakresie opracowania zbioru.
• Dbanie o bezpieczeństwo i zgłaszanie bezpośredniemu przełożonemu wszystkich istotnych problemów związanych z bezpieczeństwem obiektów powierzonych do digitalizacji lub opracowania.
• Nadzór redakcyjno-administracyjny nad stronami: Fototeka - www.fototeka.fn.org.pl, Gapla - www.gapla.fn.org.pl; oraz bazy danych ZEUS
• Współpraca z zespołem programowym i kinem Iluzjon w zakresie opracowania filmów repertuarowych w bazach FINA.
• Współpraca z Zespołem Repozytorium Cyfrowego w zakresie formatu opracowania zbioru, opracowania i wdrażania podręcznika opracowania zbioru w CK FINA, opracowania słowników i tezaurusów, migracji i korekty danych.
• Nadzór nad digitalizacją materiałów ikonograficznych: obróbka graficzna oraz przygotowywanie i opracowania merytoryczne plików na potrzeby archiwizacji cyfrowej.
• Współpraca w zakresie archiwizacji cyfrowej i dokumentacji działań (digitalizacji) w katalogu centralnym FINA, wdrażania standardów i dobrych praktyk w tym zakresie, współpraca przy tworzeniu procedur wewnętrznych.
• Inicjowanie i koordynacja szkoleń pracowników Zespołu , monitorowanie wiedzy podległych pracowników.
• Bieżąca współpraca z innymi działami i zespołami FINA w zakresie procesu digitalizacji poszczególnych grup zbiorów, zarówno w związku z konkretnymi projektami realizowanymi przez FINA, jak i w pracy planowej, przewidzianej celami statutowymi instytucji.

Wymagania

• Zapraszamy kandydatów pasjonujących się filmem, kulturą audiowizualną, archiwaliami i nowymi technologiami.
• Wymagane posiadanie kompetencji managerskich z doświadczeniem.
• Wymagane przynajmniej trzyletnie doświadczenie związane z zarządzaniem zespołem realizującym działania z ww. obszaru.
• Wymagane doświadczenie zawodowe w publicznym sektorze kultury.
• Umiejętności organizacyjne i zarządzania czasem
• Dobra znajomości pakietu MS Office i urządzeń biurowych.

Oferujemy

- umowa o pracę w nowoczesnej instytucji kultury;
- praca w zaangażowanym i rozwijającym się zespole
- szkolenia w zakresie obsługi nowoczesnych technologii oraz technik projektowania użytkowego;
- grupowe ubezpieczenie na życie;
- dodatkowa opieka medyczna;
- karnety sportowe

Zainteresowane osoby prosimy o przesyłanie aplikacji zawierającej list motywacyjny i CV na adres: grazyna.idziak@fina.gov.pl. W temacie wiadomości proszę wpisać nazwę stanowiska oraz swoje imię i nazwisko. Informujemy, iż zastrzegamy sobie prawo do kontaktu z wybranymi kandydatami

W aplikacji prosimy o dopisanie klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu tej oraz przyszłych rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)).