Stanowisko

Kierownik Działu Edukacji

Umowa
Miasto
Kraków
Województwo
Małopolskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

14.04 16.05

Słowa kluczowe
  • Edukacja

Opis stanowiska

CZYM BĘDZIESZ SIĘ ZAJMOWAĆ:
1. Planowaniem i zarządzaniem pracą Działu Edukacji
2. Tworzeniem, planowaniem i koordynacją pracy podległych zespołów operacyjnych (podległego bezpośrednio oraz projektowych)
3. Opracowaniem planów merytorycznych i budżetowych Działu
4. Rozliczaniem z wykonania planów merytorycznych i budżetowych
5. Opracowaniem, przygotowaniem i realizacją wraz z podległym zespołem:
• polityki edukacji muzealnej dla uczniów i nauczycieli jednostek edukacji formalnej (zgodnie z podstawą programową nauczania w szkołach i przedszkolach, w tym w instytucjach integracyjnych) oraz edukatorów i przewodników
• polityki edukacji muzealnej z odbiorcą indywidualnym (w tym z osobami z dysfunkcjami)
• polityki tworzenia materiałów edukacyjnych oraz informatorów o działalności edukacyjnej ZKnW
• polityki współpracy z innymi instytucjami kultury, uczelniami, szkołami, ośrodkami doskonalenia zawodowego nauczycieli
• polityki konkursów mających na celu propagowanie wiedzy nt dziedzictwa historycznego i kulturowego ZKnW
• polityki oferty edukacyjnej dla nauczycieli, edukatorów i przewodników, udzielania wsparcia zawodowego i udostępnienia narzędzi umożliwiającego samodzielnego tworzenia programów dydaktycznych (łączenie narzędzi edukacji muzealnej z narzędziami edukacją formalnej)

Wymagania

SZUKAMY CIĘ, JEŚLI:
• Skończyłaś/Skończyłeś studia wyższe o profilu humanistycznym
• Pracowałaś/Pracowałeś jako kierownik zespołu lub lider dużego projektu - znasz i potrafisz zarządzać zespołem, planować oraz delegować obowiązki pracowników w strukturze hierarchicznej i macierzowej
• Masz doświadczenie w tworzeniu misji i strategii pracy zespołowej
• Pracujesz zgodnie z harmonogramem i budżetem własnym, zespołowym
• Potrafisz opracowywać programy merytoryczne, budżetowe i harmonogramy projektów czasowych (krótki i długofalowych)
• Nie są Ci obce kultury, sztuki, literatury, dziedzictwa kulturowego
• Pracowałaś/Pracowałeś w instytucji kultury / jako muzealnik
• Masz doświadczenie w łączeniu pracy kreatywnej z administracyjną
• Tworzyłaś/Tworzyłeś lub współtworzyłaś/współtworzyłeś programy edukacyjne do wystaw stałych i czasowych
• Nie obca Ci jest edukacja muzealna i interpretacja sztuki i dziedzictwa kulturowego – polskiego, europejskiego i światowego. Nie masz problemu z wystąpieniami publicznymi
• Potrafisz zdefiniować grupy docelowe działań edukacyjnych i przygotować wg tych wymagań program edukacyjny
• Miałaś/Miałeś okazję pracować z nauczycielami i uczniami w przestrzeni muzealnej (znajomość podstawy programowej szkolnictwa polskiego będzie dodatkowym atutem)
• Masz doświadczenie w pracy z ngo, mniejszościami narodowymi, osobami z dysfunkcjami
• Swobodnie poruszasz się w środowisku MS Office (zwłaszcza PowerPoint i Excel) oraz podstawowych nowych mediach czy narzędziach do komunikacji online
• Znasz język angielski na poziomie B2/C1
• Posiadasz prawo jazdy kategorii B
Dodatkowym atutem będzie:
• Umiejętność pisania tekstów edukacyjnych kierowanych do różnych grup wiekowych
• Doświadczenie w tworzeniu wystaw (jako koordynator działań edukacyjnych i jako kurator)
• Zainteresowanie badaniem publiczności muzealnej – jako narzędzia do przygotowywania programów edukacyjnych i wystaw

Oferujemy

OFERUJEMY:
• Ciekawą pracę w niesamowitym miejscu;
• Stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę;
• Samodzielne i odpowiedzialne stanowisko;
• Otwartość na Twoje pomysły, pracę pełną możliwości i wyzwań zawodowych;
• Atrakcyjny pakiet socjalny (karta Multisport, kasa zapomogowo-pożyczkowa, dofinansowanie wypoczynku);
• Możliwość udziału w ciekawych wydarzeniach kulturalnych;
• Możliwość rozwijania własnych kwalifikacji poprzez udział w szkoleniach;
• Przyjazną atmosferę w środowisku pracy.

Prosimy aplikować poprzez formularz dostępny po kliknięciu w link: