Główny Specjalista ds. Informatycznych w Dziale Organizacyjnym

Umowa
Miasto
Warszawa
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

13.04 17.05

Słowa kluczowe
  • IT

Opis stanowiska

Osoba na tym stanowisku odpowiadać będzie za zorganizowanie Działu Informatyki do którego zadań będzie należała obsługa informatyczna Muzeum Historii Polski z uwzględnieniem przyszłych potrzeb obsługi wystawy stałej.
Głównym zadaniem osoby na tym stanowisku będzie stworzenie ram organizacyjnych wydziału, opis zadań do realizacji, określenie niezbędnych zasobów ludzkich oraz współpraca z zespołem nadzoru inwestorskiego.
Stanowisko to wymaga dużej wiedzy i doświadczenia na podobnym stanowisku, łatwości w nawiązywaniu kontaktów, odpowiedzialności, pracowitości oraz dyskrecji.
Zakres obowiązków:
• wytyczanie kierunków rozwoju systemów multimedialnych i teleinformatycznych, w tym w szczególności w kontekście nowej siedziby Muzeum;
• aktywny udział w projektach wymagających zaplecza i wsparcia IT, w tym pracach związanych z realizacją wystawy stałej;
• organizowanie i koordynowanie procesu projektowania i utrzymania systemów IT, baz danych i aplikacji zgodnie z potrzebami Muzeum;
• zapewnienie wyposażenia teleinformatycznego, obsługi systemów IT oraz wsparcia użytkowników;
• zapewnianie prawidłowego funkcjonowania środowiska teleinformatycznego Muzeum i multimediów wykorzystywanych na potrzeby wystawy stałej i innych projektów programowych;
• koordynacja działań związanych z wdrażaniem i utrzymaniem elektronicznych systemów zarządzania (np. obiegu dokumentów, sprzedaży i rezerwacji itp.);
• współpraca z podmiotami zewnętrznymi w zakresie zapewnienia usług teleinformatycznych;
• zarządzanie podległymi pracownikami oraz nadzór nad realizacją powierzonych im zadań;
• inicjowanie i koordynowanie współpracy podległej komórki organizacyjnej z pozostałymi komórkami organizacyjnymi Muzeum;
• nadzór nad racjonalnym i efektywnym gospodarowaniem powierzonymi środkami finansowymi;

Wymagania

• wykształcenie wyższe (preferowanie kierunki informatyczne);
• minimum trzyletnie doświadczenie w zarządzaniu zespołem;
• minimum trzyletnie doświadczenie w pracy w obszarach IT, tj.: prowadzenie projektów wdrożeniowych IT (oprogramowanie/infrastruktura IT) potwierdzone zakończonymi sukcesem wdrożeniami; implementacji, rozwoju i utrzymania systemów teleinformatycznych;
• bardzo dobra znajomość zagadnień w zakresie zarządzania infrastrukturą IT i rozwojem oprogramowania;
• ogólna znajomość technologii/systemów: Microsoft Windows/HYPER V, Linux, SQLServer, LAN/WAN, administracji oraz rozbudowy stron www;
• bardzo dobra organizacja pracy, odpowiedzialność i samodzielność;
• wysokie umiejętności komunikacyjne i interpersonalne;
• umiejętność pracy w zespole oraz zarządzania zespołem, w tym zespołem projektowym;
• praktyczna znajomość zarządzania projektami;
• umiejętność działania w sytuacjach stresowych i pod presją czasu;
Mile widziane:
• znajomość tematyki instalacji multimedialnych,
• znajomość języka angielskiego

Oferujemy

• umowa o pracę, w pełnym wymiarze godzin
• praca w dynamicznie rozwijającej się instytucji kultury
• dostęp do świadczeń socjalnych
• możliwość skorzystania z pakietu sportowego

Warunki aplikowania

Wymagane dokumenty:
• curriculum vitae,
• Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych, zawierające formułę o treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w dokumentach aplikacyjnych przez Muzeum Historii Polski w Warszawie ul. Mokotowska33/35, w celu przeprowadzenia obecnego procesu rekrutacyjnego.”

Dokumenty prosimy przesyłać w formie elektronicznej na adres: rekrutacja@muzhp.pl w terminie do 17 maja 2021 r., w tytule podając numer referencyjny MHP/DO/04/2021/IT-GS

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.