Koordynator regionalny na terenie województw dolnośląskiego i lubuskiego

Umowa
Miasto
Legnica, Zielona Góra, Kłodzko, Wałbrzych lub Opole
Województwo
Dolnośląskie / Lubuskie / Opolskie
Wykształcenie
średnie / wyższe
Czas trwania oferty

31.03 14.04

Słowa kluczowe
  • Zarządzanie projektem

Opis stanowiska

Jako przedstawiciel Związku w terenie koordynator będzie dbał o jak najlepsze możliwości działania i rozwoju grup mniejszości niemieckiej, właściwy przepływ informacji na temat działalności Mniejszości Niemieckiej w Polsce, komunikację pomiędzy poszczególnymi organizacjami. Jego zadaniem będzie świadczenie pomocy i wsparcia działającym w oparciu o pracę społeczną grupom mniejszości niemieckiej w zakresie m.in.:

- prowadzenia działań motywujących i inicjujących aktywność organizacji i ich członków
- opracowywania planów działania
- znajdowania możliwości i programów wsparcia działalności organizacji
- formułowania wniosków na projekty zgodnie z wymogami dotacjodawców oraz ich rozliczania
- wspierania działalności statutowej organizacji
- ułatwiania, nawiązywania i utrzymywania dobrych kontaktów z władzą samorządową i innymi instytucjami a także organizacjami i instytucjami niemieckimi.

Z uwagi na obszar działania poszukujemy osoby z okolic Legnicy, Zielonej Góry, Kłodzka, Wałbrzycha lub Opola.

Wymagania

- doświadczenie w tworzeniu i koordynacji projektów
- dobra organizacja pracy i gotowość do podejmowania wyzwań
- gotowość do pracy w terenie
- biegła znajomość języka niemieckiego
- otwartość na pracę z ludźmi, kontaktowość, cierpliwość
- znajomość tematyki mniejszości niemieckiej
- prawo jazdy kat. B.

Oferujemy

Oferujemy:

- ciekawą, pełną wyzwań, ale i ciekawych doświadczeń pracę w środowisku mniejszości niemieckiej
- kontakt z organizacjami kultury, ich członkami i koordynatorami
- stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę.

Oferty (CV oraz list motywacyjny) prosimy składać drogą mailową do 14 kwietnia 2021 na adres: biuro@vdg.pl

Prosimy o zamieszczenie w CV poniższej informacji: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)”.