Redaktor prowadzący publikacji książkowych tłumaczonych z jęz. angielskiego na jęz. polski

Umowa
dzieło / na zlecenie / zdalna
Miasto
Warszawa
Województwo
Mazowieckie
Czas trwania oferty

24.02 30.04

Słowa kluczowe
  • Literatura

Opis stanowiska

Zakres prac obejmuje prowadzenie publikacji od otrzymania tłumaczenia do przekazania książki do druku, w szczególności: zlecanie, nadzór i odbiór prac podwykonawców, tj. koordynacja poszczególnych etapów produkcji książki w ścisłej współpracy z wydawnictwem.

W zakres prac redaktora prowadzącego może wchodzić (w zależności od publikacji):
- Zlecenie i przyjęcie redakcji merytorycznej
- Zlecenie i przyjęcie redakcji językowej
- Przekazanie tekstu po redakcji merytorycznej/językowej tłumaczowi do zaakceptowania zmian
- Finalne naniesienie poprawek
- Zlecenie składu, w tym składu ebooka (pdf, epub, mobi)
- Nadzór korekt po składzie
- Przekazanie książki do druku
- Sprawdzenie ozalidu

Wymagania

- Doświadczenie w prowadzeniu publikacji książkowych
- Samodzielność w organizacji pracy w taki sposób, aby koordynować wszystkie etapy produkcji książki i oddać publikację do drukarni zgodnie z wyznaczonym terminem
- Umiejętność pracy na tekście tłumaczonym
- Bardzo dobra znajomość wymagań formalnych redakcji
- Terminowość i staranność
- Komunikatywność i umiejętność pracy w zespole

Mile widziane:
- Kursy z zakresu redakcji (np. PTWK), szczególnie tekstów tłumaczonych
- Znajomość jęz. angielskiego pozwalająca porównać fragmenty tłumaczonego tekstu z tekstem oryginalnym
- Znajomość dziedzin, w jakich publikujemy książki popularnonaukowe, m.in.: biologia, chemia, fizyka, filozofia, teologia.

Oferujemy

- Pracę zdalną, pozwalającą na własną organizację pracy (umowa o dzieło)
- Wypłatę wynagrodzenia w 2 częściach (przed składem i po druku)
- Wsparcie i wdrożenie ze strony wydawnictwa (konsultacje, wytyczne)
- Możliwość stałych zleceń w prężnie rozwijającej się firmie

Warunki aplikowania

CV proszę przesyłać na adres mailowy: biuro@enarche.pl