Asystent w Dziale Naukowo-Oświatowym w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi

Umowa
Miasto
Łódź
Województwo
Łódzkie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

10.02 19.02

Słowa kluczowe
  • Edukacja
  • Muzeum
  • Sztuka
  • Zarządzanie projektem

Opis stanowiska

• opracowywanie, przygotowanie i realizacja muzealnej działalności edukacyjnej skierowanej do różnych grup odbiorców, w oparciu o działalność statutową poprzez takie formy jak m.in.: warsztaty edukacyjne, wykłady, lekcje muzealne, opracowania, konkursy, zajęcia w przestrzeni otwartej (w tym działania on-line);
• opracowywanie materiałów edukacyjnych i popularyzacyjnych (np. edukacyjnych przewodników po wystawach, gier muzealnych, kart zadań);
• współpraca przy realizacji i organizacji wystaw, współpraca przy organizacji różnych form imprez muzealnych;
• podejmowanie i rozwijanie współpracy międzyinstytucjonalnej i międzysektorowej (organizacje pozarządowe, instytuty badawcze i kultury, wydawnictwa etc.);
• promocja wydarzeń edukacyjnych;
• praca w siedzibie Muzeum oraz poza siedzibą.

Wymagania

• wykształcenie wyższe (tytuł zawodowy licencjat, magister) preferowane kierunki: archeologia, etnografia, antropologia, historia sztuki, historia, pedagogika, filologia polska, animacja kultury;
• dyspozycyjność (praca również w soboty i w niedzielę).

Wymagania dodatkowe (fakultatywne):
• doświadczenie w tworzeniu zajęć i projektów edukacyjnych związanych z kulturą, sztuką i historią adresowanych do zróżnicowanych wiekowo grup odbiorców;
• doświadczenie w prowadzeniu działań edukacyjnych i aktywizujących;
• doświadczenie zawodowe w zakresie pracy w instytucjach kultury lub oświaty,
• doświadczenie z zakresu edukacji artystycznej/pedagogiki w tym z osobami
o specjalnych potrzebach edukacyjnych;
• doświadczenie w organizacji imprez, wystaw lub koncertów;
• znajomość obcego języka na poziomie pozwalającym prowadzić zajęcia/oprowadzać;
• znajomość współczesnych trendów w edukacji, w tym edukacji muzealnej

Mile widziane:

• wysoko rozwinięte umiejętności organizacyjne, inicjatywa i konsekwencja w działaniu, terminowość;
• wysoko rozwinięte umiejętności społeczne: komunikatywność, inicjatywa, dynamika
w działaniu, przekazywanie wiedzy w przystępny dla słuchaczy sposób;
• umiejętność pracy samodzielnej i zespołowej;
• umiejętność pracy pod presją czasu;
• predyspozycje animatorskie oraz do występowania publicznego;
• odpowiedzialność, zaangażowanie, rzetelność oraz sumienność
w wykonywaniu powierzonych zadań;
• entuzjazm i kreatywność.

Oferujemy

• umowę o pracę w wymiarze pełnego etatu;
• pracę w zaangażowanym i zmotywowanym zespole;
• możliwość rozwoju zawodowego.

Warunki aplikowania

Kontakt z Pracodawcą/sposób aplikacji:

1. Wymagane dokumenty:
a) List motywacyjny (kandydat jest zobowiązany do sporządzenia dokumentu w języku polskim);
b) CV (kandydat jest zobowiązany do sporządzenia dokumentu w języku polskim);
2. Na dokumentach aplikacyjnych należy umieścić dopisek:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich ww. danych osobowych dla potrzeb rekrutacji
na ww. stanowisko przez Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi zgodnie
z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/697 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
3. Aplikacje prosimy składać tylko w wersji elektronicznej na poniższy adres: barbara.grzybowska@maie.lodz.pl