Stanowisko

SPECJALISTA DS. INWENTARYZACJI ZBIORÓW

Umowa
Miasto
Warszawa
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

05.01 04.02

Słowa kluczowe
  • Muzeum

Opis stanowiska

Do zadań pracownika należeć będzie:
1. prowadzenie ewidencji i inwentarza zbiorów MGW (księgi wpływów, księgi inwentarzowej muzealiów, księgi depozytów, kart inwentarzowych, konserwatorskich stanów zachowania dzieł)
2. udział w pozyskiwaniu obiektów do zbiorów MGW (kontakt z oferentami, przygotowanie dokumentów, kwerendy, odbiór obiektów, ekspertyzy)
3. przygotowywanie i prowadzenie spraw wraz z dokumentacją dotyczącą obiektów
4. opieka nad właściwym przechowywaniem obiektów
5. sporządzanie okresowych sprawozdań dotyczących stanu inwentarzowego kolekcji Muzeum
6. ścisła współpraca konserwatorami
7. praca w systemie inwentaryzacyjnym MUZA i udział w pracach modelujących i aktualizujących system oraz elektroniczną bazę danych
8. współpraca przy tworzeniu zbiorów cyfrowych
9. samodzielne prowadzenie spraw właściwych zakresowi pracy w Dziale Zbiorów

Wymagania

Wymagania:
- wiedza związana z ewidencją i inwentaryzacją zbiorów
- znajomość języka angielskiego
- mile widziana znajomość języka niemieckiego i hebrajskiego
- umiejętność pracy w systemach służących inwentaryzacji zbiorów
- obsługa biurowych narzędzi komputerowych

Doświadczenie i umiejętności:
- doświadczenie na podobnym stanowisku
- wykształcenie wyższe humanistyczne (preferowana historia sztuki, historia, kulturoznawstwo)
- dobra organizacja czasu pracy
- samodzielność w wykonywaniu zadań
- gotowość do poszerzania wiedzy w zakresie muzealnictwa
- umiejętność obsługi pakietu Office
- dokładność, skrupulatność, obowiązkowość
- komunikatywność i umiejętność pracy w zespole

Oferujemy

Oferujemy:
- umowę o pracę na pełny etat,
- atrakcyjne wynagrodzenie
- możliwość podwyższania kwalifikacji,
- pracę w małym zespole w atrakcyjnym komunikacyjnie miejscu w Centrum Warszawy

List motywacyjny i CV z podanym przebiegiem nauki i pracy zawodowej. Aplikacje prosimy nadsyłać w terminie do 4 lutego 2021 roku na adres: praca@1943.pl, umieszczając w temacie wiadomości kod: SPECJALISTA DS. INWENTARYZACJI ZBIORÓW
W aplikacji prosimy o dopisanie klauzuli:
„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu tej oraz przyszłych rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO))”.