Stanowisko

Kierownik Biblioteki

Umowa
Miasto
Kraków
Województwo
Małopolskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

15.12 10.01

Słowa kluczowe
  • Biblioteka
  • Muzeum
  • Sztuka

Opis stanowiska

CZYM BĘDZIESZ SIĘ ZAJMOWAĆ:
- organizacją pracy biblioteki wawelskiej;
- opracowaniem i realizacją strategii rozwoju biblioteki;
- gromadzeniem zbiorów bibliotecznych;
- ewidencjonowaniem i udostępnianiem zbiorów bibliotecznych;
- udzielaniem informacji bibliograficznych;
- pracą badawczą i wystawienniczą związaną z profilem biblioteki wawelskiej.

Wymagania

SZUKAMY CIĘ, JEŚLI:
- posiadasz wykształcenie wyższe o profilu humanistycznym (historia sztuki, ochrona dóbr kultury, bibliotekoznawstwo/informacja naukowa);
- minimum 5 lat pracowałaś/eś w bibliotece/muzeum i w momencie aplikowania jesteś na stanowisku kustosza;
- swobodnie poruszasz się w środowisku Microsoft Office;
- zasady katalogowania w jednym z programów bibliotecznych (np. Patron, SOWA, Prolib. itp.) nie są Ci obce;
- znasz przepisy związane z funkcjonowanie biblioteki i gromadzeniem księgozbioru;
- posiadasz doświadczenie w udzielaniu informacji bibliograficznych oraz wykonywaniu kwerend;
- łatwo nawiązujesz kontakty i cechuje Cię wysoka kultura osobista;
- jesteś osobą energiczną i pozytywnie nastawioną do pracy;
- świetnie sprawdzasz się zarówno w samodzielnym wykonywaniu zadań, jak również we współpracy w zespole; umiesz planować i organizować pracę swoją i zespołu;
- masz pomysły na tematy badawcze związane z profilem biblioteki wawelskiej (przedstaw nam dwa z nich);
- porozumiewasz się w języku angielskim minimum na poziomie B2;
- znajomość języka niemieckiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację będzie dodatkowym atutem.

Oferujemy

- ciekawą pracę w niesamowitym miejscu;
- stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę;
- atrakcyjny pakiet socjalny (karta Multisport, kasa zapomogowo-pożyczkowa, dofinansowanie wypoczynku, karta ICOM);
- możliwość udziału w ciekawych wydarzeniach kulturalnych;
- rozwój własnych kwalifikacji poprzez udział w szkoleniach i kursach;
- wspaniały widok z okien na złotą kopułę Kaplicy Zygmuntowskiej 😉

Warunki aplikowania