Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wyniki wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania

Oferty pracy

Kategoria: Aktualności

Projekt: Praca! Zaprasza Komisja Europejska w Polsce

 

Trwa kolejna edycja akcji Projekt: Praca! To okazja dla młodych ludzi, by zwiększyli swoje szanse na rynku pracy. Jak ją wykorzystać? Wystarczy wziąć udział w bezpłatnych warsztatach organizowanych na uniwersytetach. Przy okazji można odwiedzić stoisko Komisji Europejskiej w Polsce i zapytać o możliwości kariery w unijnych instytucjach. Ostatnie spotkanie w tej edycji: Warszawa, Kraków i Łódź.

 

Konferencja „Angażując publiczność. Partycypacja w muzeach i pozostałych instytucjach kultury”

Doroczna Konferencja Forum Edukatorów Muzealnych odbędzie się w Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu w dniach 16-17 października 2014 roku. Poświęcona zostanie partycypacji w obszarze działań edukacyjnych i społecznych realizowanych w polskich muzeach i innych instancjach kultury (archiwa, domy kultury, biblioteki, teatry).

Staże w Komisji Europejskiej. Podejmij wyzwanie!

Posiadasz wykształcenie wyższe i chciałbyś zdobyć niepowtarzalne doświadczenie zawodowe? Interesują Cię sprawy Unii Europejskiej i uważasz, że sprawdzisz się w pracy w instytucji międzynarodowej? Staż w Komisji Europejskiej z pewnością spełni Twoje oczekiwania, a właśnie teraz możesz się na niego zgłosić. Nie czekaj, rekrutacja na marcową edycję 2015 trwa jeszcze do 29 sierpnia, do godz. 12.00. Zapraszamy!

Digitalizacja i udostępnianie zasobów | nowa strona www - MKiDN

Digitalizacja i udostępnianie zasobów kultury stanowią istotny element działań Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tej tematyce poświęcona jest nowa podstrona internetowa, stanowiąca źródło informacji o działaniach resortu w tym zakresie. Witryna www.digit.mkidn.gov.pl została uruchomiona 11 sierpnia br.

 

Polsko-Niemiecka Fundacja na rzecz Nauki | granty na badania

Do 15 października 2014 r. można składać wnioski w ramach tzw. konkursu głównego, którego organizatorem jest Polsko-Niemiecka Fundacja na rzecz Nauki. Zgodnie z regulaminem konkursu składane wnioski muszą dotyczyć projektów, których budżet wynosi od 12 000 euro do 100 000 euro. 

XI edycja konkursu na pracę doktorską


Konkurs o nagrodę Narodowego Centrum Kultury za najlepszą pracę doktorską z dziedziny nauk o kulturze – nabór prac w edycji 2014

 

±∞Zachęta - program grantowy dla młodych badaczy

Celem Programu ±∞Zachęta jest wspieranie magistrantów i doktorantów mających ciekawe idee, projekty, pomysły, które realizują w obszarze badań nad współczesną teorią i historią sztuki i kultury.
 

Projekt „O finansach… w bibliotece”

Projekt „O finansach… w bibliotece” służy zwiększeniu u osób powyżej 50. roku życia, mieszkających na terenach wiejskich i w małych miastach, umiejętności niezbędnych do poruszania się w świecie finansów, korzystania z bankowości elektronicznej. Ma na celu także przygotowanie bibliotekarzy do prowadzenia spotkań edukacyjnych poświęconych tematyce edukacji ekonomicznej.

Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek.

Zabytek Zadbany edycja 2014

Rusza kolejna edycja konkursu Zabytek Zadbany – ogólnopolskiego konkursu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków. Za jego realizację odpowiada Narodowy Instytut Dziedzictwa.