Współpracownik – redaktor / redaktor social media sekcji ukraińskiej Culture.pl

Umowa
dzieło / na zlecenie
Miasto
Warszawa
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

29.12 21.01

Słowa kluczowe
  • Film
  • Fotografia
  • Literatura
  • Muzyka
  • Nowe media
  • Sztuka
  • Teatr

Opis stanowiska

Redakcja Culture
poszukuje współpracownika – redaktora social media sekcji ukraińskiej

Instytut Adama Mickiewicza jest narodowa instytucją kultury, której misją jest budowa i komunikacja wymiaru kulturalnego Polski poprzez inicjowanie międzynarodowej współpracy i wymiany kulturalnej. W ciągu dwudziestu lat swojej działalności IAM zrealizował ponad 6000 wydarzeń kulturalnych, w których udział wzięło blisko 55 milionów osób. Instytut Adama Mickiewicza jest również wydawcą Culture.pl.

Zakres współpracy obejmuje m. in.:
• tłumaczenie, redagowanie i publikacja tekstów w języku ukraińskim
• realizowanie strategii komunikacji Culture.pl dzięki narzędziom social mediowym
• aktywizowanie i moderowanie ukraińskojęzycznych społeczności internetowych
• przygotowywanie raportów ilościowych i jakościowych prowadzonych działań w kanałach społecznościowych Culture.pl

Wymagania

Od kandydatek i kandydatów oczekujemy:
• wykształcenie wyższe humanistyczne
• dobra znajomość języka polskiego i języka ukraińskiego
• dobra znajomość polskiej kultury
• doświadczenie w pracy w social mediach ukraińskojęzycznych

Mile widziane:
• studia podyplomowe lub kursy związane z tematyką kultury polskiej,
• doświadczenia w pracy tłumacza z języka polskiego,

Oferujemy

Oferujemy:
• zatrudnienie w oparciu o umowę cywilnoprawną,
• dobre relacje w zespole zaangażowanych i doświadczonych specjalistów,
• udział w projektach międzynarodowych w obszarze kultury i sztuki,
• środowisko pracy wykorzystujące nowoczesne narzędzia i techniki.

Warunki aplikowania