Stanowisko

Wolontariusz TypoLub 2021

Umowa
wolontariat
Miasto
Lublin
Województwo
Lubelskie
Wykształcenie
policealne / średnie / wyższe / zawodowe
Czas trwania oferty

07.09 27.09

Słowa kluczowe
  • Nowe media
  • Obsługa techniczna

Opis stanowiska

TypoLub to cykl spotkań poświęconych typografii i grafice użytkowej.
To próba włączenia projektowania graficznego do aktualnej dyskusji na temat znaczenia komunikacji międzykulturowej. Interesuje nas pokazanie i zrozumienie relacji między tradycyjnym medium, jakim jest druk a nowymi, cyfrowymi wcieleniami typografii. Dlatego przyglądamy się zmianom zachodzącym w grafice użytkowej związanymi z rewolucją informacyjną i nowymi mediami. Więcej o TypoLubie: https://teatrnn.pl/typolub/

Tegoroczna edycja TypoLuba odbędzie się w dniach 8-10 października.

Wymagania

Poszukujemy wolontariuszy, którzy wesprą nas w następujących działaniach:

1. W okresie trwania konferencji:
- punkt informacyjny i cateringowy - m.in. rejestracja użytkowników, udzielanie informacji lokalizacyjnych, udostępnianie programów, pilnowanie by osoby postronne nie przebywały na terenie obiektów, uzupełnianie artykułów spożywczych i kontrola warników w punkcie cateringowym;
- obsługa sklepiku TypoLuba - sprzedaż wydawnictw związanych z typografią;
- rejestracja audio i video części wykładowej - obsługa sprzętu audio i video podczas wykładów;
- pomoc techniczna przy części warsztatowej - wsparcie osób prowadzących warsztaty;
- pomoc techniczna przy części wykładowej - wsparcie osób prowadzących, obsługa reżyserki;
- przygotowanie napisów w języku polskim do nagrań z części wykładowej.

2. Działania przed konferencją:
- pomoc techniczna w przygotowaniu sal warsztatowych;
- pomoc przy montażu wystawy.

Oferujemy

- poszerzenie swojej wiedzy z zakresu typografii;
- nabycie nowych umiejętności w zakresie pracy w kulturze i wydarzeniach kulturalnych;
- poznania ciekawych ludzi;
- zaświadczenie o wolontariacie;
- referencje, dla osób, które wyrażą chęć ich otrzymania.

Nabór wolontariuszy trwa do 27 września, poprzez wypełnienie formularza: https://forms.gle/5r7WjnebsLxpPw4TA