Stanowisko

Wolontariat archeologiczny w miejscu pamięci

Umowa
wolontariat
Miasto
Łambinowice
Województwo
Opolskie
Czas trwania oferty

04.08 27.08

Słowa kluczowe
  • Muzeum

Opis stanowiska

Udział w pracach wykopaliskowych, prowadzonych w dniach 20.08.-27.08.2022 r., których celem jest zlokalizowanie masowych grobów Polaków z okresu drugiej wojny światowej – żołnierzy września 1939 r. oraz powstańców warszawskich, zmarłych podczas niewoli w obozach jenieckich Lamsdorf (Łambinowice).

Do zadań wolontariusza należało będzie: zakładanie i eksploracja wykopu, przesiewanie ziemi, dokonywanie pomiarów, dokumentacja znalezionych artefaktów, prace porządkowe.

Wymagania

Oczekujemy chęci zdobycia doświadczenia przy pracach wykopaliskowych, obowiązkowości i zaangażowania w realizację powierzonych zadań. Mile widziane będzie zainteresowanie archeologią i historią XX wieku.

Oferujemy

Wolontariat w zespole doświadczonych archeologów. Zdobycie podstawowej wiedzy i umiejętności z zakresu prowadzenia prac wykopaliskowych. Zaświadczenie o odbytym wolontariacie. Możliwość skorzystania z bezpłatnych dojazdów z Opola w dniach 22-26 sierpnia (wyjazd o godz. 8.30, powrót o 15.00).

Zgłoszenia zawierające imię, nazwisko, adres zamieszkania, datę i miejsce urodzenia oraz dane kontaktowe (e-mail i telefon), prosimy przesyłać na adres promocja@cmjw.pl. Liczba miejsc na wolontariacie jest ograniczona. O rekrutacji decyduje kolejność zgłoszeń.