Stanowisko

STARSZY SPECJALISTA W DZIALE NAUKOWYM

Umowa
Miasto
Warszawa
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

05.01 04.02

Słowa kluczowe
  • Muzeum

Opis stanowiska

Do zadań pracownika należeć będzie:
• przygotowywanie opracowań dotyczących getta warszawskiego, innych gett na terenie okupowanej II Rzeczypospolitej, Zagłady Żydów w Warszawie i Polsce;
• prowadzenie kwerend archiwalnych, bibliograficznych i ikonograficznych;
• samodzielne pisanie tekstów o charakterze naukowym i popularnonaukowym
• udział w programach wydawniczych, edukacyjnych i wystawienniczych prowadzonych w muzeum;
• współpraca z innymi instytucjami naukowymi i archiwami w kraju i za granicą;
• organizacja warsztatów i konferencji naukowych oraz popularnonaukowych;
• udział w działaniach promocyjnych muzeum;
• udział w innych, bieżących pracach muzeum.

Wymagania

Wymagania:

- wykształcenie wyższe w dziedzinie nauk humanistycznych lub nauk społecznych;
- aktywny udział w życiu naukowym potwierdzony publikacjami i uczestnictwem w konferencjach naukowych;
- zainteresowania naukowe związane z historią Warszawy, warszawskiej społeczności żydowskiej, a zwłaszcza getta warszawskiego; II wojny światowej; Zagłady Żydów; historii i tradycji żydowskiej;
- doświadczenie w zakresie prowadzenia kwerend archiwalnych, muzealnych czy bibliotecznych;
- doświadczenie w zakresie działalności o charakterze popularyzatorskim (wykłady i publikacje popularnonaukowe);
- umiejętność pracy w zespole i doświadczenia o charakterze organizacyjnym;
- dobra znajomość języka angielskiego;
- umiejętność pracy pod presją czasu;
- umiejętność obsługi komputera w zakresie programów biurowych, tworzenia baz danych;
- kreatywność, inicjatywa i zaangażowanie, odpowiedzialność i terminowość.

Mile widziane:
- znajomość innych języków obcych, w tym szczególnie języka jidysz lub hebrajskiego, języka niemieckiego, języka rosyjskiego;
- doświadczenie w pozyskiwaniu środków z grantów krajowych i zagranicznych na realizację projektów naukowych;
- umiejętności z zakresu organizacji wydarzeń naukowych oraz procesu przygotowywania publikacji;
- doświadczenie we współpracy z instytucjami muzealnymi czy wystawienniczymi.

Oferujemy

Oferujemy:
- umowę o pracę na pełny etat,
- atrakcyjne wynagrodzenie
- możliwość podwyższania kwalifikacji,
- pracę w małym zespole w atrakcyjnym komunikacyjnie miejscu w Centrum Warszawy

Warunki aplikowania

Wymagane dokumenty:

List motywacyjny i CV z podanym przebiegiem nauki i pracy zawodowej. Aplikacje prosimy nadsyłać w terminie do 4 lutego 2021 roku na adres: praca@1943.pl, umieszczając w temacie wiadomości kod: STARSZY SPECJALISTA W DZIALE NAUKOWYM
W aplikacji prosimy o dopisanie klauzuli:
„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu tej oraz przyszłych rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO))”.