Stanowisko

Starszy/a Księgowy/a

Umowa
Miasto
Warszawa
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
policealne / średnie / wyższe
Czas trwania oferty

12.01 26.01

Słowa kluczowe
  • Księgowość

Opis stanowiska

Podstawowe obowiązki:
• bieżąca kontrola realizacji budżetu Muzeum;
• terminowe sprawdzanie otrzymanych faktur kosztowych pod względem kompletności dokumentów oraz pod względem formalno-rachunkowym;
• terminowe dekretowanie i księgowanie otrzymanych faktur kosztowych oraz pozostałych dokumentów finansowych;
• prowadzenie w sposób chronologiczny rejestrów zakupowych oraz archiwizacja dokumentów księgowych;
• sporządzanie niezbędnych dokumentów księgowych;
• uzgadnianie i rozliczanie różnic kursowych;
• uzgadnianie szczegółowej analityki kont księgowych;
• sporządzanie zestawienia obrotów i sald kont księgowych;
• rozliczanie zaliczek zgodnie z prowadzonymi rejestrami;
• uzgadnianie kont księgowych analitycznych z kontami syntetycznymi;
• uzgadnianie amortyzacji środków trwałych;
• comiesięczne uzgadnianie rejestru zakupu VAT w uzgodnionym terminie oraz bieżące informowanie o konieczności sporządzania korekt deklaracji VAT- 7 dotyczących zakupu;
• przygotowywanie deklaracji VAT, VAT-UE na podstawie przygotowanych rejestrów zakupu i otrzymanych uzgodnionych rejestrów sprzedaży;
• sporządzanie deklaracji do GUS;
• kontakt z bankami w zakresie realizacji bieżącej obsługi Muzeum;
• kontakt z Urzędem Skarbowym w zakresie składanych wniosków;
• kompletowanie i archiwizacja dokumentów księgowych.

Wymagania

Wymagania:
• wykształcenie min. średnie, mile widziane wyższe, kierunek ekonomiczny lub finanse i rachunkowość;
• min. 3 lata doświadczenia zawodowego w pracy w wewnętrznym dziale księgowości, w tym doświadczenie w obszarze finansów publicznych;
• znajomość Ustawy o Finansach Publicznych;
• dobra znajomość zagadnień księgowych i przepisów podatkowych oraz ustawy o rachunkowości;
• znajomość zasad wystawiania i ujmowania faktur w księgach;
• znajomość przepisów podatkowych;
• praktyczna znajomość systemu ENOVA lub innego systemu finansowo-księgowego klasy ERP;
• bardzo dobra znajomość MS Excel;
• umiejętność analitycznego myślenia oraz bardzo dobra organizacja pracy;
• sumienność, rzetelność, dokładność;
• nastawienie na klienta wewnętrznego.
Mile widziane:
• doświadczenie w pracy w instytucjach kultury;
• znajomość systemu iKSORIS;
• znajomość języka angielskiego.

Oferujemy

Oferujemy:
• umowę o pracę w wymiarze pełnego etatu;
• pracę w zaangażowanym i zmotywowanym zespole;
• możliwość rozwoju zawodowego.

CV prosimy przesyłać na adres: rekrutacja@polin.pl do dnia 26.01.2022.
W tytule wiadomości proszę podać nr referencyjny ogłoszenia: DFK/SK

Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi na podstawie przesłanych aplikacji kandydatkami/kandydatami.
Prosimy o umieszczenie w zgłoszeniach klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesów rekrutacyjnych, prowadzonych zarówno obecnie, jak też w przyszłości. Zgoda została wyrażona przeze mnie w trybie zapisów art. 7 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) zwanego RODO”.