Stanowisko

Specjalista

Umowa
Miasto
Warszawa
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

07.09 08.10

Słowa kluczowe
  • Edukacja
  • Muzeum

Opis stanowiska

• opracowywanie merytoryczne i koordynacja programów edukacyjnych towarzyszących wystawom, obejmujących m.in. oprowadzania, spotkania na wystawie, oprowadzania kuratorskie;
• opracowanie koncepcji i schematu działania przewodników w Muzeum Historii Polski;
• przygotowanie koncepcji współpracy z przewodnikami zewnętrznymi;
• opracowanie i realizacja programu szkoleń (w co najmniej w jęz. polskim i angielskim) dla przewodników;
• utrzymywanie kontaktów z przewodnikami zewnętrznymi;
• prowadzenie zajęć edukacyjnych;
• planowanie harmonogramu i budżetu działań;
• doskonalenie wiedzy z obszaru edukacji historycznej oraz pedagogiki muzealnej.

Wymagania

• wykształcenie wyższe humanistyczne (kierunki historyczne, polonistyczne, kulturoznawstwo);
• co najmniej 3-letnie doświadczenie w pracy muzealnej;
• doświadczenie w pracy przewodnickiej w muzeum;
• doświadczenie w prowadzeniu zajęć edukacyjnych;
• doświadczenie zawodowe w koordynacji projektów;
• umiejętność pracy metodą projektową, zarządzania budżetem, tworzenia harmonogramu projektu, praca w zespole projektowym;
• co najmniej podstawowa znajomość przepisów prawa i procedur dotyczących działań instytucji kultury;
• umiejętność planowania i organizacji pracy;
• zdolności organizacyjne;
• wysoka kultura osobista;
• umiejętności komunikacyjne i interpersonalne;
• umiejętność pracy w zespole;
• umiejętność pracy pod presją czasu;
• umiejętność łączenia pracy przy kilku projektach równocześnie;
• odpowiedzialność i zaangażowanie w wykonywane obowiązki;
• dobra znajomość pakietu MS Office i Office 365;
• bardzo dobra znajomość języka angielskiego;
• znajomość drugiego języka obcego będzie dodatkowym atutem.

Oferujemy

• umowa o pracę, pełny etat;
• praca w dynamicznie rozwijającej się instytucji kultury;
• możliwość rozwoju zawodowego;
• dostęp do świadczeń socjalnych.

Warunki aplikowania

Wymagane dokumenty:
• curriculum vitae
• list motywacyjny
• Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych, zawierające formułę o treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w dokumentach aplikacyjnych przez Muzeum Historii Polski w Warszawie ul. Mokotowska 33/35, w celu przeprowadzenia obecnego procesu rekrutacyjnego zgodnie z ogólnym rozporządzeniem RODO”

Dokumenty prosimy przesyłać w formie elektronicznej na adres: rekrutacja@muzhp.pl w terminie do 8 października 2021 r., w tytule podając numer referencyjny MHP/09/2021/EDU.
Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.