Stanowisko

Specjalista

Umowa
Miasto
Warszawa
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

16.04 20.05

Słowa kluczowe
  • Edukacja

Opis stanowiska

Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za przygotowanie koncepcji i realizację programu szkoleń dla przewodników oraz koncepcję współpracy z przewodnikami zewnętrznymi. W zakresie obowiązków znajduje się również współtworzenie i realizacja kompleksowej oferty edukacyjnej muzeum, w szczególności opracowywanie merytoryczne i koordynacja programów towarzyszących wystawom.
Zakres obowiązków
• opracowywanie merytoryczne i koordynacja programów edukacyjnych towarzyszących wystawom, obejmujących m.in. oprowadzania, spotkania na wystawie, oprowadzania kuratorskie,
• opracowanie koncepcji i schematu działania przewodników w Muzeum Historii Polski,
• przygotowanie koncepcji współpracy z przewodnikami zewnętrznymi,
• opracowanie i realizacja programu szkoleń (w co najmniej w jęz. polskim i angielskim) dla przewodników,
• utrzymywanie kontaktów z przewodnikami zewnętrznymi,
• prowadzenie zajęć edukacyjnych,
• planowanie harmonogramu i budżetu działań,
• doskonalenie wiedzy z obszaru edukacji historycznej oraz pedagogiki muzealnej.

Wymagania

• wykształcenie wyższe humanistyczne (kierunki historyczne, polonistyczne, kulturoznawstwo),
• co najmniej 3-letnie doświadczenie w pracy muzealnej,
• doświadczenie w pracy przewodnickiej w muzeum,
• doświadczenie w prowadzeniu zajęć edukacyjnych,
• doświadczenie zawodowe w koordynacji projektów,
• umiejętność pracy metodą projektową, zarządzania budżetem, tworzenia harmonogramu projektu, praca w zespole projektowym.
• co najmniej podstawowa znajomość przepisów prawa i procedur dotyczących działań instytucji kultury;
• umiejętność planowania i organizacji pracy,
• zdolności organizacyjne,
• wysoka kultura osobista,
• umiejętności komunikacyjne i interpersonalne,
• umiejętność pracy w zespole,
• umiejętność pracy pod presją czasu,
• umiejętność łączenia pracy przy kilku projektach równocześnie;
• odpowiedzialność i zaangażowanie w wykonywane obowiązki;
• dobra znajomość pakietu MS Office i Office 365;
• bardzo dobra znajomość języka angielskiego;
• znajomość drugiego języka obcego będzie dodatkowym atutem.

Oferujemy

• umowa o pracę, pełny etat,
• praca w dynamicznie rozwijającej się instytucji kultury,
• możliwość rozwoju zawodowego,
• dostęp do świadczeń socjalnych,
• możliwość skorzystania z pakietu sportowego.

Warunki aplikowania

Wymagane dokumenty
• curriculum vitae
• list motywacyjny
• Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych, zawierające formułę o treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w dokumentach aplikacyjnych przez Muzeum Historii Polski w Warszawie ul. Mokotowska 33/35, w celu przeprowadzenia obecnego procesu rekrutacyjnego zgodnie z ogólnym rozporządzeniem RODO”

Dokumenty prosimy przesyłać w formie elektronicznej na adres: rekrutacja@muzhp.pl w terminie do 20 maja 2021 r., w tytule podając numer referencyjny MHP/EDU/04/2021

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.