Stanowisko

Specjalista w Dziale Wystaw i Kolekcji

Umowa
Miasto
Orońsko
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

13.10 24.10

Słowa kluczowe
  • Muzeum
  • Sztuka

Opis stanowiska

1. Planowanie i organizacja wystaw- samodzielnie oraz we współpracy z zewnętrznymi kuratorami.
2. Planowanie budżetów wystaw oraz nadzór nad ich realizacją i utrzymaniem dyscypliny kosztów.
3. Koordynacja prac związanych z projektami wystawienniczymi - transport, ubezpieczenia, prace konserwatorskie, aranżacja ekspozycji.
4.Koordynacja programów rezydencyjnych i pobytów twórczych realizowanych w Centrum Rzeźby Polskiej.
5. Sporządzanie i rozliczanie umów z podwykonawcami i współpracownikami zewnętrznymi.
6.Pozyskiwanie funduszy zewnętrznych na realizacje wystaw.
7. Współpraca przy organizacji konferencji, seminariów i sympozjów rzeźbiarskich.
8. Współpraca przy obsłudze ruchów muzealiów.
9. Współpraca merytoryczna z innymi działami CRP w zakresie wydawnictw i programu edukacyjnego towarzyszących wystawom.

Wymagania

1. Wykształcenie wyższe artystyczne i/ lub humanistyczne w zakresie rzeźby, malarstwa, historii sztuki.
2. Minimum 2 letnie doświadczenie na stanowisku organizatora wystaw lub w realizacji projektów kulturalnych.
3. Doświadczenie w tworzeniu, prowadzeniu i realizacji budżetów oraz harmonogramów wystaw lub wielozadaniowych projektów kulturalnych.
4. Znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie na poziomie min. B2.
5. Wysoka kultura osobista oraz wysoko rozwinięte zdolności interpersonalne i umiejętności pracy w zespole.
6. Znajomość sztuki współczesnej oraz rynku sztuki.

Oferujemy

zatrudnienie w ramach umowy o pracę, możliwość rozwoju zawodowego i interesującą pracę w środowisku artystycznym.

Dokumenty aplikacyjne (CV oraz list motywacyjny) należy przesłać na adres e-mail: sekretariat@rzezba-oronsko.pl do 24 października 2021r., wpisując w tytule wiadomości „Rekrutacja: Specjalista w Dziale Wystaw i Kolekcji.