Stanowisko

specjalista w Dziale Informatyki

Umowa
Miasto
Warszawa
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
średnie
Czas trwania oferty

12.01 31.01

Słowa kluczowe
  • IT
  • Muzeum
  • Obsługa techniczna

Opis stanowiska

Zakres czynności:

• Bieżące utrzymanie oraz zarządzanie sieciami LAN, WAN i WLAN.
• Zarządzanie, instalacja i aktualizacja infrastruktury serwerów fizycznych i wirtualnych (Windows Server, CentOS Linux).
• Zarządzanie systemem kopii zapasowych danych.
• Zarządzanie usługami sieciowymi, w tym m. in. Active Directory/GPO, DNS, DHCP, WSUS.
• Administracja serwera oprogramowania klasy ERP – Macrologic Xpertis,
• Administracja sprzętu sieciowego i oprogramowania firmy Qnap.
• Zarządzanie serwerem poczty elektronicznej i zaporą sieciową.
• Analiza i rozwiązywanie problemów dotyczących sprzętu, sieci i oprogramowania.
• Zapewnienie bezpieczeństwa danych, zarządzanie incydentami oraz zapewnianie ciągłości działania usług.
• Monitorowanie dostępności oraz wydajności komponentów infrastruktury IT i usług.
• Inwentaryzacja sprzętu IT oraz aktualizowanie dokumentacji.

Wymagania

• Wykształcenie średnie techniczne, preferowane wykształcenie wyższe informatyczne.
• Doświadczenie na stanowisku administratora IT (min. 2 lata).
• Konieczna znajomość: serwerów Windows i Linux, wirtualizacji Hyper-V
i/lub KVM/Qemu, infrastruktury sieciowej, serwera poczty elektronicznej, obsługi firewalla, oprogramowania monitorującego, Microsoft Office 2016 i/lub innego pakietu biurowego.
• Mile widziana znajomość: skryptów PowerShell i/lub Bash, oprogramowania GLPI lub innego systemu inwentaryzacji zasobów, Google Workspace, systemu wirtualizacji Proxmox, firewalla Kerio Control lub pfSense, programu monitorującego Nagios/CheckMK i/lub Zabbix, systemu zrządzania Ansible, oprogramowania klasy ERP – Macrologic Xpertis, sprzętu sieciowego i oprogramowania firmy Qnap.
• Znajomość języka angielskiego umożliwiająca korzystanie z anglojęzycznego oprogramowania i dokumentacji oraz podstawową komunikację.
• Dobra organizacja pracy, komunikatywność, systematyczność, samodzielność
i dokładność w działaniu.

Oferujemy

• umowę o pracę na czas określony (pełny etat),
• miejsce pracy: Warszawa, Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum,
• świadczenia socjalne, dostęp do grupowego ubezpieczenia na życie oraz karnetów sportowych Benefit.

Warunki aplikowania

rekrutacja@zamek-krolewski.pl