Stanowisko

Specjalista/Specjalistka ds. kadr i płac

Umowa
Miasto
Warszawa
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

05.02 12.02

Słowa kluczowe
  • Administracja
  • Kadry
  • Księgowość

Opis stanowiska

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za:
• prowadzenie i aktualizacja dokumentacji pracowniczej, danych w systemie kadrowo-płacowym „OPTIMA”,
• zgłaszanie i wyrejestrowywanie pracowników do/z ZUS; analizę przetworzenia tych dokumentów oraz ewentualną ich korektę,
• współpracę z innymi działami w zakresie zagadnień kadrowo-płacowych oraz instytucjami zewnętrznymi (komornicy, ZUS, US i inne),
• przygotowywanie i wysyłkę deklaracji podatkowych pracowników,
• sporządzanie list płac, odprowadzanie składek ZUS i podatku dochodowego od osób fizycznych,
• przygotowanie i realizację przelewów bankowych dla wypłat bezgotówkowych dla instytucji podatkowych, ZUS oraz pracowników,
• sporządzanie deklaracji do ZUS, Urzędu Skarbowego, GUS, PFRON,
• obsługę PPK,
• ewidencję i rozliczanie urlopów pracowniczych, zwolnień lekarskich, nadzór nad lekarskimi badaniami okresowymi pracowników,
• sporządzanie wymaganych przepisami sprawozdań, zestawień i raportów,
• wystawianie zaświadczeń o zatrudnieniu i zarobkach,
• prowadzenie spraw związanych ZFŚS,
• prowadzenie ubezpieczeń pracowników w PZU.

Wymagania

Od idealnej kandydatki/kandydata oczekujemy:
• co najmniej 2-3 letniego doświadczenia w pracy na podobnym, samodzielnym stanowisku,
• bardzo dobrej znajomości prawa pracy, przepisów podatkowych, zagadnień płacowych i ubezpieczeń społecznych,
• dobrej znajomości programu MS Excel i Płatnik,
• znajomości języka angielskiego na poziomie komunikatywnym,
• skrupulatności, dokładności, rzetelności,
• znajomość programu kadrowo-płacowego „OPTIMA” Comarch będzie dodatkowym atutem,
• znajomość zasad zatrudniania cudzoziemców będzie dodatkowym atutem.

Oferujemy

Forma zatrudnienia: Umowa o pracę w wymiarze pełnego etatu.

Miejsce pracy: Praca w siedzibie Żydowskiego Instytutu Historycznego im. E. Ringelbluma w Warszawie.

Stanowisko pracy: Stanowisko pracy związane jest z pracą przy komputerze.

Rekrutacja: Proces rekrutacji na wyżej wymienione stanowisko będzie dwuetapowy. Etap pierwszy polegał będzie na przesłaniu zgłoszeń i ocenie formalnej złożonych aplikacji. Wybrane osoby spełniające wymagania zostaną̨ zaproszone do udziału w drugim etapie rekrutacji, który będzie polegał na rozmowie kwalifikacyjnej w siedzibie ŻIH bądź online.

CV prosimy przesyłać na adres: Żydowski Instytut Historyczny im. E. Ringelbluma, 00-090 Warszawa, ul. Tłomackie 3/5 lub na adres e-mail: mmikos@jhi.pl do dnia 12.02.2021 r. W tytule wiadomości proszę podać „Specjalista/Specjalistka ds. kadr i płac”. Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami/kandydatkami do dn. 17.02.2021 r.