Stanowisko

Specjalista/specjalistka ds. edukacji

Umowa
Miasto
Sulejówek
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

29.09 15.10

Słowa kluczowe
  • Edukacja
  • Muzeum

Opis stanowiska

Poszukujemy osoby łączącej pasję edukacyjną, wiedzę historyczną i umiejętność pracy zespołowej. Do zakresu obowiązków poszukiwanego pracownika będzie należeć w szczególności: realizowanie we współpracy z zespołem programu edukacyjno-kulturalnego dla dorosłych w oparciu o zasoby muzeum (w szczególności wystawę stałą ), sprawowanie opieki nad zespołem przewodników oraz oprowadzanie po wystawie stałej i kompleksie muzealnym, a także współuczestnictwo w innych projektach realizowanych przez Dział Edukacji.

Wymagania

Od kandydatek i kandydatów oczekujemy spełnienia następujących wymagań:
a) wyższego wykształcenia o profilu humanistycznym;
b) zainteresowania tematem, któremu poświęcone jest Muzeum i wiedzy w tym zakresie;
c) udokumentowanego doświadczenia zawodowego z zakresu edukacji historycznej i/lub muzealnej dla dorosłych;
d) doświadczenia przewodnickiego;
e) znajomości najnowszych trendów w edukacji osób dorosłych, w szczególności w edukacji muzealnej;
f) wysokiej umiejętności wspierania innych w procesie uczenia się i przekazywania swojej wiedzy w sposób ciekawy i angażujący;
g) wysokiej umiejętności pracy zespołowej i biegłości w komunikacji;
h) doskonałej organizacji pracy, samodyscypliny i rzetelności w wykonywaniu obowiązków;
i) wysokiej kultury osobistej;
j) kreatywności
k) zaangażowania w powierzone zadania i sumienności;
l) gotowości uczenia się i podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych;
m) dobrej znajomości co najmniej jednego języka obcego na poziomie B2 (znajomość większej liczby języków będzie dodatkowym atutem);
n) rekomendacje od dotychczasowych pracodawców, doświadczenie w pracy w instytucji kultury, prawo jazdy kategorii B oraz zaliczony egzamin teoretyczny Kursu edukatorów i przewodników (organizowanego przez muzeum) będą dodatkowymi atutami.

Oferujemy

Oferujemy:
• stabilne warunki zatrudnienia (umowa o pracę na pełen etat);
• ciekawą pracę w dynamicznym, zgranym zespole w nowym kompleksie muzealnym w Sulejówku;
• współtworzenie nowoczesnego muzeum i jego koncepcji edukacyjnej;
• możliwość rozwoju zawodowego

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie zestawu następujących dokumentów:
• curriculum vitae;
• list motywacyjny, zawierający opis dotychczasowych doświadczeń zawodowych z zakresu edukacji dorosłych i przewodnictwa
• skany zaświadczeń z odbytych kursów, warsztatów i szkoleń z zakresu edukacji;
• skan podpisanego oświadczenia o przetwarzaniu danych osobowych (w załączeniu);
• rekomendacje od dotychczasowych pracodawców (opcjonalnie).

Dokumenty prosimy przesłać do 15 października 2021 roku na adres: rekrutacja@muzeumpilsudski.pl

List prosimy zatytułować: „Rekrutacja Dział Edukacji – program dla dorosłych”. Zastrzegamy, że nawiążemy kontakt tylko z wybranymi osobami. Dodatkowe informacje można uzyskać, pisząc na adres: b.golebiowska@muzeumpilsudski.pl.