Stanowisko

Specjalista/-ka ds. sprzedaży

Umowa
Miasto
Warszawa
Województwo
Mazowieckie
Czas trwania oferty

29.03 18.04

Opis stanowiska

Jesteśmy instytucją naukową, która zajmuje się dokumentowaniem i badaniem historii XX wieku, ze szczególnym uwzględnieniem polskiego doświadczenia i losów obywateli polskich. Prowadzimy działania poświęcone interdyscyplinarnej i międzynarodowej refleksji nad kluczowymi zagadnieniami tego okresu: dwoma totalitaryzmami – niemieckim i sowieckim, a także konsekwencjami ich działań. Naszym celem jest propagowanie wiedzy o historii Polski w kraju, jak i za granicą. Honorujemy osoby, które w trudnych czasach niosły pomoc obywatelom polskim i Polakom o innej przynależności państwowej. Gromadzimy i udostępniamy dokumenty ukazujące oblicza XX wieku, wspieramy badania naukowe, wydajemy książki, dzięki projektom edukacyjnym i wydarzeniom z pogranicza kultury i historii upowszechniamy wiedzę o ubiegłym stuleciu.

Aktualnie do naszego zespołu poszukujemy osoby na stanowisko:

Zakres zadań:

- sprzedaż publikacji Instytutu, m. in. w trakcie targów, spotkań autorskich, rozmaitych eventów oraz w siedzibie Instytutu;
- obsługa księgarni internetowej Instytutu, realizacja zamówień;
- kontakt z dystrybutorami książek, poszerzanie dostępności publikacji Instytutu na rynku wydawniczym;
- obsługa sprzedaży, w tym wystawianie dokumentów księgowych (WZ, Faktura etc.);
- sprawowanie pieczy nad magazynem książek Instytutu, wysyłka egzemplarzy obowiązkowych i recenzenckich;
- wspieranie innych bieżących prac działu wydawniczego.

Wymagania

Wymagania:

- doświadczenie w sprzedaży książek;
- zdolności komunikacyjne i interpersonalne;
- prawo jazdy kategorii B;
- dobra znajomość pakietu MS Office (Word, Excel);
- znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym;
- dokładność, skrupulatność, bardzo dobra organizacja pracy, odpowiedzialność i zaangażowanie.

Mile widziane:

- wykształcenie humanistyczne.

Oferujemy

Co oferujemy:

- zatrudnienie na umowę o pracę;
- szansę rozwoju zawodowego w prężnej, rozwijającej się instytucji kultury;
- możliwość zdobycia doświadczenia w pracy zespołowej;
- poszerzenie wiedzy historycznej.

Prosimy o przesłanie CV oraz krótkiego listu motywacyjnego na adres wydawniczy@instytutpileckiego.pl do 18.04.2021 r. Skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi osobami.