Stanowisko
Specjalista/ka ds. opracowania zbiorów
Umowa
etat
Miasto
Warszawa
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

01.04 11.04

Słowa kluczowe
  • Biblioteka
  • Literatura
  • Muzeum
Opis stanowiska

Podstawowe obowiązki:
 Porządkowanie i opracowanie spuścizn.
 Prowadzenie prac badawczych w oparciu o zbiory Muzeum Literatury.
 Kontakty z zagranicznymi bibliotekami i archiwami literackimi.
 Przygotowywanie materiałów do wypożyczeń na wystawy poza Muzeum Literatury.
 Prace redakcyjne w ramach zadań realizowanych przez Muzeum Literatury.

Wymagania

Wymagania:
 Wykształcenie wyższe – kierunek: literaturoznawstwo, historia literatury, ze szczególnym uwzględnieniem literatury XX wieku, filologia.
 Znajomość języków obcych: preferowany język niemiecki (biegły), angielski (biegły), inne – mile widziane.
 Co najmniej 5-letnie doświadczenie na samodzielnym stanowisku w instytucji kultury związanym, bezpośrednio lub pośrednio, ze zbiorami rękopiśmiennymi (np. udostępnianie, opracowanie, ochrona, przepisy prawa).
 Znajomość problematyki gromadzenia spuścizn pisarzy i archiwów literackich.
 Znajomość zasad przechowywania, udostępniania materiałów rękopiśmiennych z perspektywy ich ochrony (podstawy wiedzy dot. wpływu warunków klimatycznych, temperatury i światła na kondycję zbiorów papierowych).
 Znajomość prawa autorskiego w zakresie udostępniania materiałów ze spuścizn.
 Znajomość instytucji międzynarodowych: biblioteki i archiwów literackich – potencjalnych partnerów Muzeum Literatury.
 Znajomość podstaw redakcji merytorycznej.
 Samodzielność, dobra organizacja pracy.
 Biegła znajomość MS-Office.

Oferujemy

umowę o pracę w wymiarze pełnego etatu
pracę w zaangażowanym i zmotywowanym zespole
możliwość rozwoju zawodowego

CV prosimy przesyłać na adres: kadry@muzeumliteratury.pl do dnia 11.04.2021. W tytule wiadomości proszę podać nr referencyjny ogłoszenia: ML/01.

Prosimy o umieszczenie w zgłoszeniach klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesów rekrutacyjnych, prowadzonych zarówno obecnie, jak też w przyszłości. Zgoda została wyrażona przeze mnie w trybie zapisów art. 7 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) zwanego RODO".

Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi na podstawie przesłanych aplikacji kandydatkami/kandydatami.