Stanowisko
Specjalista/ historyk w Dziale ds. Zawołanych po Imieniu
Umowa
etat
Miasto
Warszawa
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

18.11 29.11

Słowa kluczowe
  • Edukacja
Opis stanowiska

Główne zadania:

• Odkrywanie i opracowanie historii „Zawołanych po imieniu”;
• Pozyskiwanie materiałów źródłowych, w tym kwerendy terenowe i archiwalne;
• Przygotowanie tekstów informacyjnych do tablic upamiętniających, folderów itp.;
• Kontakt z rodzinami „Zawołanych po imieniu”;
• Prowadzenie dokumentacji prowadzonych badań;
• Współudział w organizowaniu ceremonii upamiętniających „Zawołanych po imieniu”;
• Popularyzacja historii „Zawołanych po imieniu” – publikacje popularno-naukowe i naukowe, teksty wystaw itp.;
• Popularyzacja historii „Zawołanych po imieniu” – wystąpienia konferencyjne, odczyty, warsztaty;
• Dbałość o odpowiedni poziom merytoryczny i formalny realizowanych działań i przekaz zgodny z istotą programu.

Wymagania

Wymagania:

• wykształcenie wyższe: historia i nauki pomocnicze; mile widziana specjalizacja w zakresie historii totalitaryzmów XX w oraz historii Holokaustu;
• doświadczenie w kwerendach terenowych i archiwalnych;
• dorobek w zakresie publikacji i wystąpień;
• doświadczenie w realizacji projektów naukowych;
• bardzo dobra organizacja pracy, rzetelność, odpowiedzialność;
• rozumienie idei projektu „Zawołani po imieniu”;
• mile widziane doświadczenie pracy zespołowej;
• mile widziana znajomość środowiska branżowego;
• samodzielność i kreatywność w działaniu,
• wysoce rozwinięte umiejętności interpersonalne, zdolność współpracy, komunikatywność.

Oferujemy

Co oferujemy:
• zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę (przez pierwsze trzy miesiące na okres próbny);
• unikalną możliwość pracy w zaangażowanym, dynamicznym zespole;
• ciekawą, inspirującą i satysfakcjonującą pracę;
• szansę rozwoju zawodowego w prężnie rozwijającej się instytucji naukowo-kulturalnej.

Prosimy o przesłanie CV w wersji elektronicznej, e-mailem na adres a.stroz@instytutpileckiego.pl do 29 listopada 2021 r. W tytule e-maila prosimy wpisać „Specjalista/historyk”.
Skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi osobami.

Prosimy o zawarcie w CV klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji prowadzonego przez Instytut Solidarności i Męstwa im. W. Pileckiego z siedzibą w Warszawie zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 2014 r. poz. 1182, 1662)”.
Informujemy, że Administratorem danych jest Instytut Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego z siedzibą w Warszawie przy ul. Foksal 17. Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowy. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.