Specjalista ds. strategicznego programowania projektów kulturalnych i artystycznych (obszar teatru i sztuk performatywnych)

Umowa
Miasto
Warszawa
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

23.11 15.12

Słowa kluczowe
  • Sztuka
  • Teatr
  • Zarządzanie projektem

Opis stanowiska

Do zadań osoby, której szukamy należeć będzie, m. in.:
• inicjowanie i opracowywanie projektów przedsięwzięć zgodnych z zatwierdzoną przez Organizatora Koncepcją programową Dyrektora i z planami wieloletnimi Instytutu,
• przygotowywanie merytoryczne projektów, w sposób pozwalający na ich dalszą realizację przez Wydział Projektów i Wydarzeń Artystycznych oraz Wydział Marketingu,
• merytoryczna weryfikacja zgłaszanych propozycji projektowych pod względem zgodności z zatwierdzoną przez Organizatora Koncepcją programową Dyrektora i planami wieloletnimi Instytutu a także ich rozwijanie i opracowywanie,
• przeprowadzanie kwerend i skautingów dotyczących obszaru teatru i sztuk performatywnych,
• planowanie i realizowanie zadań związanych z budowaniem i utrzymywaniem relacji z kluczowymi partnerami,
• monitorowanie trendów kulturalnych w Polsce i na świecie oraz dzielenie się tą wiedzą z zespołem Instytutu,
• organizacją dla kadry Instytutu, we współpracy z Wydziałem Projektów i Wydarzeń Artystycznych, spotkań z zagranicznymi gośćmi zapraszanymi do Polski przez Instytut i jego partnerów,
• planowanie i zgłaszanie zapotrzebowania na badania, ekspertyzy, analizy,
• współpraca przy programowaniu innych niż związane z obszarem teatru przedsięwzięć kulturalnych i artystycznych,
a także współpraca z kierownictwem Wydziału, przy tworzeniu założeń do wieloletnich planów strategicznych Instytutu i ich aktualizowaniu.

Wymagania

Od kandydatów i kandydatek oczekujemy:
• wiedzy o polskiej kulturze i przedsięwzięciach kulturalnych w Polsce,
• doświadczenia w programowaniu przedsięwzięć kulturalnych i artystycznych, w tym z obszaru teatru,
• doświadczenia we współpracy z polskimi oraz zagranicznymi instytucjami zajmującymi się szeroko rozumianą kulturą,
• wykształcenia wyższego, ze szczególnym uwzględnieniem kierunków związanych z kulturą i sztuką – w tym z teatrem,
• biegłej znajomości języka angielskiego, w mowie i piśmie,
• komunikatywności, swobody w nawiązywaniu kontaktów, kreatywności, wysokiej kultury osobistej, zdolności dyplomatycznych, samodzielności i inicjatywy w działaniu i rozwiązywaniu problemów, wysokich zdolności organizacyjnych i umiejętności pracy w zespole,
• biegłej znajomości środowisk MS Office.
Dodatkowym atutem będzie:
• doświadczenie i wiedza związane z organizacją i zarządzaniem projektami w obszarze kultury i sztuki,
• znajomość międzynarodowego rynku kultury.

Oferujemy

Oferujemy:
• zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
• udział w projektach międzynarodowych w obszarze kultury i sztuki,
• możliwość udziału w szkoleniach i konferencjach oraz innych wydarzeniach edukacyjnych wspierających rozwój zawodowy.

Warunki aplikowania

Prosimy o przesyłania zgłoszeń do dnia 15 grudnia 2021 r.

W celu zaaplikowania na to stanowisko, prosimy kliknąć w poniższy link lub skopiować poniższy link i otworzyć go w nowym oknie przeglądarki: