Specjalista ds. przygotowania oraz realizacji wydarzeń kulturalnych (K/M)

Umowa
Miasto
Warszawa
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

16.03 31.03

Słowa kluczowe
  • Muzeum

Opis stanowiska

Charakterystyka stanowiska

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie zaangażowana w przygotowanie merytoryczne oraz realizację projektów i wydarzeń o charakterze kulturalnym we współpracy z partnerami zewnętrznymi. Do jej obowiązków będzie należało również przygotowanie wystaw czasowych Muzeum Historii Polski oraz projektów wystawienniczych związanych z obchodami 160. Rocznicy Powstania Styczniowego.

Zakres obowiązków:
• Przygotowywanie merytoryczne wydarzeń kulturalnych, tj. projektu wystawienniczego, konferencji, pokazu filmowego lub koncertu.
• Wyszukiwanie i selekcja materiałów na potrzeby projektów kulturalnych.
• Dobór wykonawców wydarzeń kulturalnych.
• Pisanie i redagowanie tekstów.
• Nadzór nad procesem realizacji projektu.
• Utrzymywanie kontaktów z osobami i instytucjami uczestniczącymi w procesie realizacji projektu.
• Udział w procesie wyboru wykonawcy projektu graficznego i wykonawcy projektu kulturalnego.
• Samodzielne przygotowywanie pism, wniosków oraz innej korespondencji związanej z przygotowaniem projektu.
• Samodzielne przygotowywanie imprez kulturalnych.

Wymagania

Wymagania:
 wykształcenie: wyższe humanistyczne (preferowane studia historyczne);
 bardzo dobra znajomość historii Polski, ze szczególnym uwzględnieniem historii XIX i XX wieku;
 co najmniej 3-letnie doświadczenie w pracy na stanowisku związanym z przygotowaniem
i realizacją projektów kulturalnych (mile widziane doświadczenie w pracy w instytucjach kultury);
 doświadczenie w przygotowywaniu scenariuszy wydarzeń kulturalnych i wystaw;
 znajomość procesu przygotowania i realizacji wystaw oraz wydarzeń kulturalnych;
 doświadczenie w pisaniu i redagowaniu tekstów popularnonaukowych;
 wysoka kultura języka polskiego;
 umiejętność prowadzenia kwerend, doboru i selekcji materiału;
 umiejętność współpracy i negocjacji z partnerami zewnętrznymi,
 znajomość przepisów prawa i procedur dotyczących działań instytucji kultury;
 doświadczenie przy wdrażaniu projektów kulturalnych;
 znajomość języka angielskiego;
 znajomość drugiego języka obcego będzie dodatkowym atutem (preferowany język rosyjski);
 dobra znajomość pakietu MS Office i Office 365;
 umiejętność planowania i organizacji pracy;
 umiejętność pracy w zespole;
 umiejętność pracy pod presją czasu;
 umiejętność łączenia pracy przy kilku projektach równocześnie;
 odpowiedzialność i zaangażowanie w wykonywane obowiązki;

Oferujemy

Warunki zatrudnienia:

• umowa o pracę na czas realizacji projektu (do 31.12.2024r.);
• praca w dynamicznie rozwijającej się instytucji kultury;
• możliwość rozwoju zawodowego;
• dostęp do świadczeń socjalnych;
• możliwość skorzystania z pakietu sportowego.

Dokumenty prosimy przesłać w formie elektronicznej na adres: rekrutacja@muzhp.pl w terminie do 28.02.2023r., w tytule podając nr referencyjny: Nr ref.: MHP/02/2023/DPK
Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.