Stanowisko

Specjalista ds. przygotowania i realizacji wystaw

Umowa
Miasto
Warszawa
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

28.04 25.05

Słowa kluczowe
  • Muzeum

Opis stanowiska

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie zaangażowana w przygotowanie merytoryczne oraz realizację wystaw czasowych Muzeum Historii Polski oraz projektów wystawienniczych realizowanych we współpracy z podmiotami zewnętrznymi. Do jej obowiązków będzie należało w szczególności (samodzielnie lub we współpracy) opracowanie scenariusza wystawy, poszukiwanie materiałów na potrzeby wystawy, selekcja i dobór materiałów oraz pisanie tekstów na wystawę. Osoba ta będzie także odpowiedzialna za proces realizacji wystawy / projektu wystawienniczego, w tym kontakty z osobami i podmiotami zewnętrznymi. Będzie uczestniczyła w procesie wyboru wykonawcy projektu graficznego i producenta wystawy / projektu wystawienniczego.
Zakres obowiązków:
• Przygotowywanie samodzielnie lub we współpracy scenariusza wystawy / projektu wystawienniczego;
• Poszukiwanie materiałów na potrzeby wystawy (m.in. prowadzenie kwerend w archiwach i bibliotekach w Polsce i zagranicą);
• Dobór i selekcja materiałów na wystawę;
• Pisanie i redagowanie tekstów na wystawę i do towarzyszących jej elementów (katalog, multimedia);
• Nadzór nad procesem realizacji wystawy / projektu wystawienniczego;
• Utrzymywanie kontaktów z osobami i instytucjami uczestniczącymi w procesie realizacji wystawy / projektu wystawienniczego;
• Udział w procesie wyboru wykonawcy projektu graficznego i wykonawcy wystawy / projektu wystawienniczego;
• Samodzielne przygotowywanie pism, wniosków oraz innej korespondencji związanej z przygotowaniem wystawy / projektu wystawienniczego;
• Współpraca z innymi działami Muzeum w zakresie przygotowania i realizacji wystawy / projektu wystawienniczego.

Wymagania

Wymagania:
 Wykształcenie: wyższe humanistyczne (preferowane studnia historyczne),
 Dobra znajomość historii Polski, ze szczególnym uwzględnieniem historii XX wieku,
 Co najmniej 3-letnie doświadczenie pracy na stanowisku związanym z przygotowaniem i realizacją projektów wystawienniczych (mile widziane doświadczenie pracy w instytucjach kultury),
 Doświadczenie w samodzielnym lub we współpracy przygotowywaniu scenariusza wystawy,
 Znajomość procesu przygotowania i produkcji wystawy,
 Doświadczenie w pisaniu i redagowaniu tekstów popularnonaukowych,
 Wysoka kultura języka polskiego,
 Umiejętność przeprowadzania kwerend, doboru i selekcji materiału,
 Umiejętność współpracy i negocjacji z partnerami zewnętrznymi,
 Znajomość przepisów prawa i procedur dotyczących działań instytucji kultury,
 Doświadczenie przy wdrażaniu projektów z sektora kultury,
 Bardzo dobra znajomość języka angielskiego,
 Znajomość drugiego języka obcego będzie dodatkowym atutem (preferowany język niemiecki lub rosyjski),
 Wysoka kultura osobista, odpowiedzialność, dyskrecja,
 Umiejętność planowania i organizacji pracy,
 Umiejętność pracy w zespole,
 Umiejętność pracy pod presją czasu,
 Umiejętność łączenia pracy przy kilku projektach równocześnie,
 Umiejętności komunikatywne i interpersonalne
 Odpowiedzialność i zaangażowanie w wykonywane obowiązki;
 Dobra znajomość pakietu MS Office i Office 365;

Oferujemy

Warunki zatrudnienia:
• umowa o pracę, w pełnym wymiarze godzin
• praca w dynamicznie rozwijającej się instytucji kultury,
• możliwość rozwoju zawodowego,
• dostęp do świadczeń socjalnych,
• możliwość skorzystania z pakietu sportowego.

Warunki aplikowania

Wymagane dokumenty:
• Curriculum Vitae.
• List motywacyjny.
• Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych, zawierające formułę o treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w dokumentach aplikacyjnych przez Muzeum Historii Polski w Warszawie ul. Mokotowska 33/35, w celu przeprowadzenia obecnego procesu rekrutacyjnego zgodnie z ogólnym rozporządzeniem RODO”

Dokumenty prosimy przesyłać w formie elektronicznej na adres: rekrutacja@muzhp.pl w terminie do 25 maja 2021 r., w tytule podając numer referencyjny MHP/DPKZ/04/2021

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.