Stanowisko

Specjalista ds. Promocji (umowa o pracę na zastępstwo)

Umowa
Miasto
Kraków
Województwo
Małopolskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

24.11 08.12

Słowa kluczowe
  • Marketing
  • Muzeum
  • Nowe media

Opis stanowiska

Zakres obowiązków
• kreowanie wizerunku Muzeum poprzez działania kształtujące i umacniające markę Muzeum
• przygotowywanie i realizacja strategii promocji zarówno dla całej instytucji, jak i poszczególnych projektów realizowanych przez Muzeum
• utrzymywanie i poszerzanie kontaktu z mediami, przygotowywanie i dystrybucja informacji prasowych
• opieka nad stroną internetową Muzeum oraz profilami w mediach społecznościowych
• opracowywanie oraz redagowanie tekstów i materiałów promocyjnych i informacyjnych, a także newslettera
• współpraca z instytucjami, organizacjami, partnerami, grafikiem, fotografem itd.

Wymagania

Wymagania
• wykształcenie wyższe
• lekkie pióro, umiejętność pisania zwięzłych komunikatów
• znajomość nowoczesnych narzędzi marketingowych i PR
• bardzo dobra znajomość pakietu MS Office
• znajomość podstawowych narzędzi do obróbki grafik np. Adobe Photoshop, Canva
• doświadczenie w pracy w promocji lub marketingu (preferowana znajomość specyfiki działań placówki kultury)
• doświadczenie w prowadzeniu i zarządzaniu profilem instytucji/marki w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram)
• mile widziane doświadczenie w prowadzeniu stron internetowych
• mile widziana wiedza z zakresu dostępności – w szczególności przygotowywanie dostępnych treści (teksty alternatywne, napisy rozszerzone, standard WCAG 2.1)
• kreatywność; umiejętność pracy pod presją czasu; zdolność ustalania priorytetów
bardzo dobra organizacja pracy; samodzielność w działaniu; umiejętność pracy w zespole
• otwartość oraz bardzo dobre umiejętności komunikacyjne
• wysoka kultura osobista oraz zdolność do motywowania innych

Oferujemy

Oferujemy
• pracę w dużej instytucji kultury o ponad stuletniej historii
• umowę o pracę na zastępstwo (orientacyjny okres zatrudnienia: 1 stycznia 2022 – 30 maja 2023 r.)
• możliwość podniesienia swoich kwalifikacji oraz zdobycia doświadczenia
• ciekawą i samodzielną pracę

Warunki aplikowania

Dokumenty aplikacyjne:
• CV
• list motywacyjny

W dokumentach aplikacyjnych prosimy o zamieszczenie klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)).

Dokumenty aplikacyjne należy przesłać pocztą elektroniczną na adres: bienkowska@etnomuzeum.eu do 8 grudnia 2021 r., wpisując w tytule wiadomości „Rekrutacja: Specjalista ds. Promocji”.

Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.