Stanowisko

Specjalista ds. programowych w dziale krajowym

Umowa
Miasto
Kraków
Województwo
Małopolskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

13.01 13.02

Słowa kluczowe
  • Literatura

Opis stanowiska

Do obowiązków osoby zatrudnionej na tym stanowisku należeć będzie między innymi:
- opracowywanie i prowadzenie programów i projektów z zakresu promocji polskiego piśmiennictwa, w tym literatury i jej dziedzictwa, języka, książki i edytorstwa oraz czytelnictwa w kraju,
- wsparcie obsługi dotacyjnych programów własnych,
- współpraca z partnerami zewnętrznymi Instytutu, a w szczególności z innymi instytucjami kultury oraz organizacjami pozarządowymi w kraju w zakresie realizacji programów i projektów,
- przygotowywanie postępowań o udzielenie zamówień publicznych w zakresie opisów przedmiotu zamówienia oraz wyceny szacunkowej zamówień,
- współpraca z innymi komórkami organizacyjnymi Instytutu.

Wymagania

Od kandydata oczekujemy:
- wykształcenia wyższego (humanistycznego lub pokrewnego),
- pasji do literatury,
- znajomości rynku książki,
- samodzielności, samodyscypliny w pracy i zdolności organizacyjnych,
- umiejętności szybkiego podejmowania decyzji i pracy w warunkach stresu,
- znajomości języka angielskiego na poziomie B2,
- mile widziane doświadczenie pracy lub współpracy z instytucjami kultury lub wydawnictwami,
- dodatkowym atutem będzie znajomość Ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej w zakresie udzielania zamówień na dostawy lub usługi oraz znajomość przepisów Prawa zamówień publicznych.

Oferujemy

- zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
- możliwość rozwoju zawodowego,
- atrakcyjne wynagrodzenie,
- pracę w centrum Krakowa z dogodnym dojazdem komunikacją miejską i bezpłatnym parkingiem dla pracowników.

CV prosimy przesyłać na adres biuro@instytutksiazki.pl do dnia 13 lutego 2022 r. z
dodaniem klauzuli:

„Wyrażam dobrowolną zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w CV i/lub w liście motywacyjnym w celu przeprowadzenia i
rozstrzygnięcia rekrutacji na stanowisko wskazane w ogłoszeniu.”

Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni do drugiego etapu, w którym otrzymają do wykonania zadania rekrutacyjne. Trzecim etapem będą rozmowy osobiste w siedzibie Instytutu Książki w Krakowie.