Stanowisko

specjalista ds. produkcji książek w Wydawnictwie Ossolineum

Umowa
Miasto
Wrocław
Województwo
Dolnośląskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

01.02 28.02

Słowa kluczowe
  • Literatura
  • Nowe media
  • Obsługa techniczna

Opis stanowiska

Opis stanowiska:
Obowiązkiem osoby zatrudnionej na stanowisku będzie koordynowanie prac nad produkcją książek Wydawnictwa Ossolineum, w szczególności:
- ustalanie technicznych cech publikacji kierowanych do druku
- sporządzenie kalkulacji kosztów druku
- przygotowywanie umów i innych dokumentów związanych z produkcją książek
- edycja materiałów graficznych i redakcja techniczna
- przekazywanie materiałów do drukarni i nadzór nad procesem druku
- kontaktowanie się z grafikami i typografami współpracującymi z Wydawnictwem
- nadzór nad przygotowywaniem elektronicznych wersji książek
- współpraca z innymi działami Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, udział w kolegiach redakcyjnych.

Wymagania

Od kandydatów oczekujemy:
- dobrej znajomości materiałów drukarskich i procesów poligraficznych
- znajomości etapów pracy nad książką i zasad edycji tekstu
- znajomości podstaw składu i projektowania graficznego
- umiejętności obsługi programów Adobe InDesign i Photoshop
- znajomości języka angielskiego w mowie i w piśmie
- bardzo dobrej organizacji pracy, umiejętności pracy w zespole
- wiarygodności, komunikatywności i elastyczności.

Oferujemy

- pracę w cenionym wydawnictwie, o bogatej historii
- współpracę z doświadczonym zespołem
- wynagrodzenie stosowne do czasu pracy i zakresu obowiązków
- zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę i stabilność zatrudnienia
- świadczenia socjalne
- możliwość rozwoju zawodowego i awansu.

Listy motywacyjne wraz z CV przyjmujemy do 28 lutego 2021 roku pod adresem: barbara.piaskowska@ossolineum.pl. W temacie wiadomości prosimy o wpisanie: „Specjalista do spraw produkcji książek”, a w CV o zawarcie klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych niezbędnych dla potrzeb procesu rekrutacji, określonych w Polityce Informacyjnej Zakładu Narodowego im. Ossolińskich dostępnej pod adresem: https://bip.ossolineum.pl/wp-content/uploads/2018/06/Polityka-informacyjna-ZNiO.pdf.

Dane osobowe kandydatów przetwarzane będą zgodnie z zapisami Polityki Informacyjnej ZNiO. O terminie rozmów kwalifikacyjnych kandydaci zostaną powiadomieni indywidualnie. Jednocześnie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.