Stanowisko

Specjalista ds. edukacji

Umowa
Miasto
Kraków
Województwo
Małopolskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

05.01 15.01

Słowa kluczowe
  • Edukacja
  • Muzeum
  • Zarządzanie projektem

Opis stanowiska

Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie poszukuje pracownika do Działu Edukacji na stanowisko specjalista ds. edukacji.

Podstawowe obowiązki:

- planowanie, przygotowywanie i koordynacja programów edukacyjnych skierowanych do różnych grup odbiorców,
- podejmowanie i rozwijanie współpracy międzyinstytucjonalnej (organizacje pozarządowe, instytuty badawcze, wydawnictwa etc.),
- przygotowywanie tekstów edukacyjnych,
- realizacja poszczególnych zadań (w tym prowadzenie zajęć) zgodnie z przyjętym harmonogramem i szczegółowym kosztorysem,
- przygotowywanie zakresów do umów, opisywanie faktur i dokumentów finansowych.

Wymagania

Wymagania:

- wykształcenie wyższe, humanistyczne; preferowane dziedziny: etnografia, antropologia, historia sztuki
- doświadczenie w inicjowaniu (kreowaniu), organizowaniu, koordynowaniu i prowadzeniu przedsięwzięć edukacyjnych lub kulturalnych, ze szczególnym uwzględnieniem dziedzictwa kulturowego
- doświadczenie w tworzeniu i prowadzeniu zajęć dla dzieci, młodzieży, dorosłych
- umiejętność swobodnego wypowiadania się, prowadzenia zajęć i prezentacji,
- twórcze, nieszablonowe myślenie,
- umiejętność pracy pod presją czasu, wielozadaniowość,
- zdolności organizacyjne, umiejętność ustalania priorytetów, samodzielność w działaniu,
- umiejętność partnerskiego dialogu z osobami współtworzącymi zadania
- wysoka kultura osobista
- dyspozycyjność poza standardowym wymiarem czasu pracy (praca wymaga obecności w wybrane wieczory w dni powszednie i w weekendy).

Mile widziane:

- znajomość współczesnych trendów w edukacji, w tym edukacji muzealnej
- znajomość współczesnych wyzwań cywilizacyjnych
- doświadczenie przewodnickie w zakresie dziedzictwa kulturowego
- umiejętność organizowania i prowadzenia zajęć w obszarze otwartym

Oferujemy

Oferujemy:

- pracę w renomowanej instytucji kultury,
- umowę o pracę (pełny etat)
- możliwość podniesienia kwalifikacji oraz poszerzenia portfolio projektowego,
- podejmowanie twórczych wyzwań łączących siłę inspiracyjną dziedzictwa kulturowego, antropologię oraz współczesne wyzwania cywilizacyjne

Warunki aplikowania

Dokumenty aplikacyjne:

- CV
- list motywacyjny
W dokumentach aplikacyjnych prosimy o zamieszczenie klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)).

Dokumenty aplikacyjne należy przesyłać pocztą elektroniczną na adres: bienkowska@etnomuzeum.eu
do 15 stycznia 2021 r., wpisując w tytule wiadomości „Rekrutacja: Specjalista ds. edukacji”.
Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.