Stanowisko

Specjalista ds. digitalizacji materiałów ikonograficznych

Umowa
Miasto
Kraków
Województwo
Małopolskie
Wykształcenie
średnie / wyższe
Czas trwania oferty

28.12 15.01

Słowa kluczowe
  • Grafika
  • Muzyka
  • Sztuka

Opis stanowiska

Zakres obowiązków:
• porządkowanie materiałów ikonograficznych
• dbałość o prawidłowe przechowywanie i zabezpieczenie zbiorów
• przygotowanie do digitalizacji materiałów z zasobów ikonoteki
• skanowanie materiałów ikonograficznych (fotografii, portretów, afiszy teatralnych)
• obróbka graficzna i retuszowanie uzyskanych kopii cyfrowych
• kontrola oraz korekta plików
• obsługa Repozytorium Materiałów Archiwalnych Polskiego Wydawnictwa Muzycznego
• informowanie Koordynatora Projektu o postępach prac
• współpraca z zespołem ds. digitalizacji
• zabezpieczanie reprodukcji cyfrowych oraz dbałość o ich prawidłowe przechowanie

Wymagania

• wykształcenie minimum średnie
• preferowane wykształcenie wyższe ze specjalizacją archiwalną
• mile widziane doświadczenie na podobnym stanowisku
• znajomość programów do obróbki graficznej (mile widziana znajomość pakietu Adobe)
• umiejętności dobrej organizacji czasu pracy
• samodzielność w wykonywaniu zadań
• gotowość do poszerzania wiedzy w zakresie digitalizacji
• swoboda w obsłudze MS Office
• dokładność i skrupulatność
• komunikatywność i umiejętność pracy w zespole
• dyspozycyjność – praca w systemie dwuzmianowym

Oferujemy

• współpracę w formie umowy o pracę
• pracę w renomowanej instytucji kultury
• dobre i stabilne warunki zatrudnienia
• możliwość podniesienia swoich kwalifikacji oraz zdobycia doświadczenia
• ciekawą i samodzielną pracę

Zainteresowanych prosimy o składanie pisemnych zgłoszeń zawierających list motywacyjny oraz CV na adres: rekrutacja@pwm.com.pl z umieszczeniem w temacie wiadomości: specjalista ds. digitalizacji materiałów ikonograficznych + imię i nazwisko lub przesłanie pocztą na adres: Polskie Wydawnictwo Muzyczne, al. Krasińskiego 11a, 31-111 Kraków w terminie do dnia 15 stycznia 2021 roku.