SPECJALISTA/ASYSTENT DS. PROJEKTÓW BADAWCZYCH – SZTUKA POWOJENNA I WSPÓŁCZESNA

Umowa
Miasto
Warszawa
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

01.07 01.08

Słowa kluczowe
  • Biblioteka
  • Edukacja
  • Literatura
  • Marketing
  • Muzeum
  • Nowe media
  • Sztuka
  • Zarządzanie projektem

Opis stanowiska

W ramach rozwoju Działu Sztuki Współczesnej poszukujemy osoby z doświadczeniem w prowadzeniu projektów badawczych związanych ze sztuką powojenną. Szukamy właśnie Ciebie jeżeli uwielbiasz przeprowadzać kwerendy w archiwach, jesteś osobą bardzo dokładną, ale też dynamiczną, doskonale poruszasz się po bibliotekach i lubisz pisać o sztuce.

Na tym stanowisku wymagamy wykształcenia kierunkowego z historii sztuki i umiejętnego prowadzenia projektów badawczych. Oprócz tego, będziesz odpowiedzialna/y za głębokie opracowywanie merytoryczne topowych dzieł sztuki współczesnej na potrzeby katalogów aukcyjnych. Mile widziane jest doświadczenie w przeprowadzaniu działań z zakresu digitalizacji archiwaliów – potrzebujemy osoby, która stworzy koncepcję i przeprowadzi digitalizację naszych obszernych zbiorów .

Osoba na tym stanowisku będzie członkinią/członkiem zespołu Działu Sztuki Współczesnej i będzie raportował/a bezpośrednio do Kierowniczki Działu Sztuki Współczesnej.

Nie musisz pisać listu motywacyjnego, ale z chęcią zapoznamy się z Twoją pracą licencjacką i/lub magisterską oraz efektami Twoich wcześniejszych projektów badawczych.

Do obowiązków osoby zatrudnionej na tym stanowisku będzie należało:
• Prowadzenie krajowych i zagranicznych projektów badawczych we współpracy z Działem
• Opracowywanie merytoryczne kluczowych dzieł sztuki
• Digitalizacja zasobów archiwalnych (archiwalia, katalogi)
• Stworzenie koncepcji i prowadzenie baz danych w oparciu o wyniki własnych badań
• Nadzór nad zasobami bibliotecznymi
• Współpraca z ekspertami i spadkobiercami w celu potwierdzenia autentyczności
• Tworzenie i rozwijanie relacji z instytucjami (muzea, galerie, archiwa)

Wymagania

• Wykształcenie kierunkowe ze specjalizacją ze sztuki powojennej – ukończone studia magisterskie
• Znajomość rynku sztuki aukcyjnego i galeryjnego
• Znajomość więcej niż jednego języka obcego (angielski – warunek konieczny)
• Znajomość standardów opisu dzieła sztuki
• Wysoka kultura osobista
• Lekkie pióro i stylistyczna poprawność w języku polskim
• Biegłe poruszanie się po archiwach i zasobach bibliotecznych; obycie w środowisku eksperckim
• Umiejętność myślenia analitycznego w celu tworzenia i prowadzenia rozbudowanych baz danych

Oferujemy

• Atrakcyjne wynagrodzenie
• Pełną wyzwań, wyjątkową pracę dającą możliwość rozwoju zawodowego
• Przyjazną atmosferę pracy
• Stabilne zatrudnienie
• Pakiet benefitów: prywatna opieka medyczna, karta Multisport
• Prestiżową i nowoczesną przestrzeń do pracy w centrum Warszawy

Osoby zainteresowane pracą na tym stanowisku prosimy o przysłanie cv na adres: a.szynkarczuk@desa.pl