Stanowisko

Researcher/ka – Archiwista/ka

Umowa
dzieło / na zlecenie
Miasto
Warszawa
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
policealne / średnie / wyższe / zawodowe
Czas trwania oferty

09.02 28.02

Słowa kluczowe
  • Biblioteka
  • Edukacja

Opis stanowiska

Aktualnie do naszego zespołu poszukujemy osoby na stanowisko

Zakres zadań:
Wykonywanie zadań w ramach Sekcji Krajowej w Zespole Pozyskiwania Archiwów w Dziale Archiwum Instytutu Pileckiego, tj.:
- pozyskiwanie i analizowanie dokumentów z archiwów polskich i innych instytucji;
- analizowanie dokumentów w celu wyodrębnienia kluczowych informacji;
- prowadzenie kwerend tematycznych w dostępnych bazach danych;
- tworzenie inwentarzy/katalogów na potrzeby Archiwum;
- digitalizacja materiałów archiwalnych.

Wymagania

Wymagania:
• znajomość podstawowych pojęć, metod porządkowania i opracowywania materiałów archiwalnych;
• dokładność, skrupulatność, bardzo dobra organizacja pracy, odpowiedzialność i zaangażowanie, umiejętność pracy pod presją czasu;
• umiejętności analitycznego myślenia;
• zdolności komunikacyjne i interpersonalne;
• dobra znajomości pakietu MS Office (Word, Excel).

Mile widziane:
• status studenta/ucznia kierunku związanego z archiwistyką, historią lub dziedzinami pokrewnymi;
• ukończony kurs kancelaryjno-archiwalny;
• znajomość języka angielskiego/niemieckiego (B2);
• doświadczenie zawodowe lub współpraca z instytucjami kultury i pamięci, archiwami, muzeami lub inicjatywami społecznymi poświęconymi historii najnowszej.

Oferujemy

Co oferujemy:
• zatrudnienie na umowie zlecenia;
• ciekawą, inspirującą pracę na pograniczu kultury i historii;
• możliwość zdobycia doświadczenia w pracy zespołowej;
• poszerzenie wiedzy historycznej.

Prosimy o przesłanie CV oraz listu motywacyjnego na adres p.mazurek@instytutpileckiego.pl do 28.02.2021 r. Skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi osobami.
Prosimy o zawarcie w CV klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji prowadzonego przez Instytut Solidarności i Męstwa im. W. Pileckiego z siedzibą w Warszawie zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)."

Informujemy, że Administratorem danych jest Instytut Solidarności i Męstwa im.
W. Pileckiego z siedzibą w Warszawie przy ul. Foksal 17. Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.