Redaktor prowadzący publikacji książkowych tłumaczonych z jęz. angielskiego na jęz. polski

Umowa
dzieło / na zlecenie / zdalna
Miasto
Warszawa
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

09.11 31.03

Słowa kluczowe
  • Literatura

Opis stanowiska

Zakres prac obejmuje prowadzenie publikacji od zlecenia lub otrzymania tłumaczenia do przekazania książki do druku, w szczególności: zlecanie, nadzór, koordynacja i odbiór prac podwykonawców w ścisłej współpracy z wydawnictwem oraz z zachowaniem dyscypliny budżetowej.

W zakres prac redaktora prowadzącego może wchodzić (w zależności od publikacji):
- przygotowanie harmonogramu publikacji
- odebranie tłumaczenia
- zlecenie i przyjęcie redakcji merytorycznej i/lub językowej oraz korekt
- przekazanie tłumaczowi tekstu po redakcjach do zaakceptowania zmian
- finalne naniesienie poprawek
- zlecenie projektu okładki
- przygotowanie zestawu materiałów handlowych i promocyjnych (opis książki, recenzje,
cytaty itp)
- zlecenie składu, w tym składu ebooka (pdf, epub, mobi)
- przekazanie książki do druku w wyznaczonym terminie
- sprawdzenie ozalidu

Wymagania

- doświadczenie w prowadzeniu publikacji książkowych o wymaganej jakości merytorycznej, językowej i edytorskiej udokumentowane pełnieniem roli redaktora prowadzącego przy co najmniej 5 pozycjach wydawniczych
- doskonała organizacja pracy, umiejętność pracy pod presją czasu
- terminowość
- umiejętność pracy na tekście tłumaczonym
- bardzo dobra znajomość wymagań formalnych redakcji
- komunikatywność i umiejętność pracy w zespole

Mile widziane:
- posiadanie własnego zespołu podwykonawców (redakcja, korekta, skład)
- kursy z zakresu redakcji (np. PTWK), szczególnie tekstów tłumaczonych
- znajomość jęz. angielskiego pozwalająca porównać fragmenty tłumaczonego tekstu z tekstem oryginalnym
- znajomość dziedzin, w jakich publikujemy książki popularnonaukowe, m.in.: biologia, chemia, fizyka, filozofia, teologia.

Oferujemy

- pracę zdalną, pozwalającą na własną organizację pracy (umowa o dzieło)
- wypłatę wynagrodzenia w 2 częściach (przed składem i po druku)
- wsparcie i wdrożenie ze strony wydawnictwa (kompletne wytyczne w postaci stylebooka)
- możliwość stałych zleceń w prężnie rozwijającej się firmie

Warunki aplikowania

CV proszę przesyłać na adres mailowy: biuro@enarche.pl