Stanowisko

Redaktor/Korektor

Umowa
dzieło / na zlecenie
Miasto
Warszawa
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

14.01 23.01

Słowa kluczowe
  • Literatura
  • Muzeum
  • Obsługa techniczna

Opis stanowiska

Dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego im. Emanuela Ringelbluma z siedzibą w Warszawie (00-090) przy ul. Tłomackie 3/5 (ŻIH) w ramach programu predefiniowanego pn. „Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe” dofinansowane ze środków Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2014 – 2021 (85%) oraz ze środków budżetu Państwa (15%) w ramach projektu „Kultura”
ogłasza nabór kandydatów do pracy w ŻIH, na stanowisko:

Redaktor/Korektor – Redaktorka/Korektorka

Do głównych zadań́ osoby zatrudnionej na tym stanowisku będą należały między innymi:
• korekta i redakcja metadanych w bazie danych Centralnej Biblioteki Judaistycznej i Portalu Delet w celu umożliwienia udostępnienia zbiorów on-line,
• tworzenie, przygotowywanie i kopiowanie baz danych na potrzeby udostępniania zbiorów,
• korekta i redakcja materiałów edukacyjnych przeznaczonych do udostępnienia w Portalu Delet,
• tworzenie i redagowanie treści i materiałów informacyjnych na potrzeby udostępniania zbiorów,
• praca w systemie do digitalizacji zbiorów,
• redagowanie materiałów i treści do aplikacji mobilnej Portalu Delet,
• udostępnianie zbiorów w portalach cbj.jhi.pl i delet.jhi.pl,
• tagowanie i opisywanie zbiorów słowami kluczowymi w celu poprawy wyszukiwania udostępnionych zbiorów,
• łączenie udostępnionych zbiorów w kolekcje tematyczne,
• inwentaryzacja i nadawanie odpowiednich kategorii i kontekstów udostępnionym zbiorom.

Wymagania

Wymagania niezbędne:
• ukończone studia lub ostatni rok studiów na kierunkach – filologia polska, historia ze specjalizacją redaktorską, judaistyka lub pokrewne.
• doświadczenie w redakcji i korekcie materiałów związanych z kulturą i historią żydowską,
• doświadczenie w pracy w systemie do digitalizacji i udostępniania zbiorów (np. Arche, Mona, Muzeo).

Wymagania dodatkowe:
• znajomość angielskiego na poziomie komunikatywnym,
• znajomość zagadnień związanych z instytucjami kultury,
• znajomość zagadnień związanych z udostępnianiem zbiorów i cyfryzacją,
• umiejętność pracy w (cyfrowej) bazie danych w „chmurze” (Dysk Google, Microsoft 365, Microsoft OneDrive).

Oferujemy

Oferujemy:
• pracę w najstarszej instytucji żydowskiej w Polsce.
• możliwość pracy przy największym w Polsce judaistycznym repozytorium cyfrowym,
• możliwość poznania narzędzi humanistyki cyfrowej,
• przyjazną atmosferę pracy,
• dogodną lokalizację pracy w centrum Warszawy.

Warunki aplikowania

Forma zatrudnienia: umowa zlecenie.
Miejsce pracy: w siedzibie ŻIH oraz praca zdalna – zgodnie z ustaleniami z Działem Digitalizacji ŻIH.
Stanowisko pracy: praca przy komputerze.
Rekrutacja: proces dwuetapowy. Etap pierwszy polegał będzie na przesłaniu CV i ocenie formalnej złożonych aplikacji. Wybrane osoby spełniające wymagania zostaną̨ zaproszone do udziału w drugim etapie rekrutacji, który będzie polegał na rozmowie kwalifikacyjnej w siedzibie ŻIH bądź online.
CV prosimy przesyłać na adres: rekrutacja@jhi.pl do 23.01.2022 r. Planowany czas rozpoczęcia pracy: luty 2022 r. W tytule wiadomości prosimy podać „rekrutacja – EOG usługi redaktor”.
Informujemy, że skontaktujemy się jedynie z kandydatami/kandydatkami wybranymi na podstawie otrzymanych aplikacji do dnia 31.01.2022 r.

Pełna informacja o przetwarzaniu danych osobowych dostępna pod adresem: https://bip.jhi.pl/praca-w-zih