Stanowisko
Recenzent
Umowa
staż / praktyki / wolontariat / zdalna
Miasto
Teren całej Polski
Województwo
Dolnośląskie / Kujawsko-pomorskie / Lubelskie / Lubuskie / Łódzkie / Małopolskie / Mazowieckie / Opolskie / Podkarpackie / Podlaskie / Pomorskie / Śląskie / Świętokrzyskie / Warmińsko-mazurskie / Wielkopolskie / Zachodniopomorskie
Wykształcenie
średnie / wyższe
Czas trwania oferty

20.04 31.08

Słowa kluczowe
  • Edukacja
  • Literatura
Opis stanowiska

1. Lektura wybranych pozycji popularnonaukowych/reportaży/książek biograficznych zarówno dla dorosłych czytelników, jak i dla dzieci oraz młodzieży.
2. Tworzenie recenzji przeczytanych książek.
3. Współpraca z redaktorami strony w zakresie zamawiania książek oraz redagowania tekstów.

Wymagania

Poszukujemy ludzi z lekkim piórem, którzy mają doświadczenie w tworzeniu tekstów, szczególnie recenzji i znają (chociaż w pewnym stopniu) rynek książek popularnonaukowych. Osoby te mogą zajmować się nauką (dziedzinami przyrodniczymi: fizyką, chemią, biologią, astronomią... oraz szeroko pojętą humanistyką: historią, językoznawstwem, archeologią, ale także architekturą lub socjologią czy muzykologią...) lub po prostu się nią interesować. Jeżeli fascynują Cię reportaże lub biografie i czujesz się na siłach, aby przygotować o nich rzetelny, a także merytoryczny tekst - zapraszamy!

Oferujemy

Możliwość publikacji autorskich testów na uznanym w świecie popularyzacji nauki portalu.
Wzbogacenie swojej biblioteczki o recenzowane pozycje.
Możliwość szlifowania swojego pisarskiego stylu i warsztatu pod okiem doświadczonych redaktorów.
Zaznaczamy, że portal funkcjonuje na zasadach non-profit i nie oferuje wynagrodzenia za przygotowywanie recenzji.

Zgłoszenie chęci podjęcia współpracy mailowo (madra.ksiazka@uj.edu.pl). Przyślij nam krótką notkę biograficzną, w której położysz nacisk na osiągnięcia i/lub zainteresowania naukowe. Napisz, czym się zajmujesz zawodowo (lub co studiujesz) oraz jaka dziedzina wiedzy Cię fascynuje. Chętnie przyjmiemy też próbkę tekstu. Odpowiemy na każde zgłoszenie!