Stanowisko

Recenzent teatralny

Umowa
staż / praktyki / wolontariat / zdalna
Miasto
Polska, Europa
Dolnośląskie / Kujawsko-pomorskie / Lubelskie / Lubuskie / Łódzkie / Małopolskie / Mazowieckie / Opolskie / Podkarpackie / Podlaskie / Pomorskie / Śląskie / Świętokrzyskie / Warmińsko-mazurskie / Wielkopolskie / Zachodniopomorskie
Wykształcenie
policealne / średnie / wyższe
Czas trwania oferty

13.09 31.12

Słowa kluczowe
  • Film
  • Fotografia
  • Literatura
  • Muzeum
  • Muzyka
  • Nowe media
  • Obsługa techniczna
  • Sztuka
  • Teatr

Opis stanowiska

Ideą, która „przyświeca” działaniom redakcji Dziennika Teatralnego jest uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych jak spektakle teatralne, projekcje filmowe, koncerty, wystawy, książki itp. i pisanie o nich recenzji. Głównie jednak interesuje nas uruchomienie u recenzenta, podczas trwania eventu, szczególnego, krytyczno-analitycznego myślenia, po to, żeby jego efekty mogły znaleźć się w recenzenckim tekście.
Ponadto recenzent zapoznaje się z ofertą i charakterem działań prowadzonych przez instytucje kultury, poznaje nowe trendy pojawiające się w pracy zespołów artystycznych i oczywiście spotyka z samymi twórcami tych działań np. na konferencjach prasowych czy indywidualnych rozmowach dotyczących ich artystycznego życia i twórczości.
Dziennik Teatralny jest najstarszym vortalem teatralnym w Polsce i nasze publikacje czytane są na całym świecie.

Wymagania

Zainteresowania sztuką i kulturą. Chęć uczenia się i doskonalenia warsztatu dziennikarskiego.

Oferujemy

- Darmowe uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych.
- Merytoryczne wsparcie przy pisaniu tekstów
- Publikacja tekstów na łamach Dziennika Teatralnego, jednego z największych wortali branżowych.
- Pomoc w aplikowaniu do pracy w instytucjach kultury.

Podaj swoją miejscowość (np. Łódź), wyślij swoje cv ze zdjęciem (dt.recenzenci@gmail.com) i zadzwoń (509 916 531).